RAPORT

Pogarda

Dziecko migrantów i łzy wywołane papierosem. Wpadka pracownika „GW”

Paweł Wroński usunął wpis, w którym zaatakował media publiczne (fot. Twitter;  Jaap Arriens/NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)
Paweł Wroński usunął wpis, w którym zaatakował media publiczne (fot. Twitter; Jaap Arriens/NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nagranie, w którym imigranci dmuchają dymem z papierosa w oczy dziecku, by łzawiły, to fejk z prawicowego internetu. Zmontowane ujęcie pochodzi z granicy grecko-tureckiej – oświadczył pracownik „Gazety Wyborczej” Paweł Wroński. Po krótkim czasie wpis usunął oznajmiając, że nie jest w stanie ocenić, na ile ujęcie jest prawdziwe.

Migranci wykorzystują dzieci. „Gazeta Wyborcza” uległa propagandzie [WIDEO]

Tysiące nielegalnych imigrantów próbują sforsować ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej. Na nagraniach widać, jak próbowali „użyć” dzieci jako...

zobacz więcej

Tysiące migrantów przybyłych z Bliskiego Wschodu na Białoruś próbuje sforsować ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej na wysokości Kuźnicy na Podlasiu.

W poniedziałek w mediach społecznościowych krążyło nagranie, na którym widać, jak dwaj migranci wdmuchują chłopcu w twarz dym z papierosa, aby podrażnić dziecku oczy, by wywołać łzawienie. Krótko później chłopiec wygłaszał emocjonalną przemowę do polskich funkcjonariuszy. Tej propagandzie uległa „Gazeta Wyborcza”, ilustrując swój artykuł zdjęciem chłopca.

Sprawę komentował na Twitterze pracownik „GW” Paweł Wroński. „Uwaga. Słynne propagowane przez TVP nagranie, w którym imigranci dmuchają dymem z papierosa w oczy dziecku, by łzawiły, to fejk z prawicowego internetu. Zmontowane ujęcie pochodzi z granicy grecko-tureckiej” – oznajmił.

„Uwaga. Dla zwolenników PiS. W pierwotnym tweecie z 2020 roku jest napisane, że nagranie pochodzi z granicy grecko-tureckiej. Po angielsku napisane. Przepraszam, że dla was nie przetłumaczyłem” – kpił.

Kiedy internauci pokazali mu link do transmisji na żywo, gdzie doszło do zdarzenia z dzieckiem, Wroński usunął wpis. „Usunąłem tekst w sprawie »dmuchania papierosem w oczy dziecka«, nie jestem w stanie ocenić, na ile ujęcie jest prawdziwe” – napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej