RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jest dochodzenie prokuratury po skandalicznych słowach Kurdej-Szatan

Wpis, który wywołał burzę, zniknął już z konta celebrytki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Wpis, który wywołał burzę, zniknął już z konta celebrytki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Barbara Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami”. Po jej wypowiedzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie z urzędu w sprawie znieważenia funkcjonariuszy – dowiedział się portal tvp.info.

Nazwała funkcjonariuszy SG mordercami. Teraz tłumaczy, że „kocha ludzi”

Barbara Kurdej-Szatan wpierw wywołała burzę, teraz ruszyła z promocją nowej książki. Przed weekendem nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej...

zobacz więcej

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej – potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka tej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Jak wyjaśnia, postępowanie ma związek z zamieszczeniem (4 listopada 2021 r.) na jednym z portali społecznościowych wpisu, którym znieważono funkcjonariuszy określeniami m. in. „mordercy”. – Zabezpieczany jest materiał dowodowy w sprawie, w szczególności treści dostępne w przestrzeni internetowej – zaznacza prok. Skrzyniarz.

Aktorka i celebrytka, reklamująca kilka znanych marek, w ubiegłym tygodniu we wpisie pełnym wulgaryzmów komentowała sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Atakowała polskie służby, nazywając funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”, „ślepo wykonującymi rozkazy”.

Władysław Frasyniuk z zarzutami za wypowiedzi w TVN

Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – potwierdziła portalowi tvp.info...

zobacz więcej

„To jest ku**a »straż graniczna« ????? »Straż« ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała na Instagramie. Później wpis skasowała.

W weekend pojawił się kolejny, w którym „przeprosiła za niestosowny język i przekleństwa”, choć – jak zaznaczyła – nie zmieniają się jej emocje w sprawie imigrantów.

Frasyniuk i adwokat z zarzutami


Nie tylko wypowiedzi Kurdej-Szatan stały się przedmiotem czynności śledczych. W ubiegły piątek informowaliśmy, że stołeczna prokuratura postawiła zarzut znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Władysławowi Frasyniukowi.

Chodzi o skandaliczne słowa byłego opozycjonisty wypowiedziane w stacji TVN, gdy nazwał polskich żołnierzy „śmieciami” i „watahą psów”. – Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień w sprawie – mówiła nam prok. Skrzyniarz.

Zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa i znieważenia (pod koniec września) usłyszał też adwokat Piotr B., który wzywał do ataków na dowódców Straży Granicznej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej