RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tusk zaatakował w sieci Morawieckiego. Internauta: Sprowadzasz realne zagrożenie na Polskę

Wpis Donalda Tuska oburzył internautów (fot. PAP/Adam Warżawa)
Wpis Donalda Tuska oburzył internautów (fot. PAP/Adam Warżawa)

Szturm migrantów na Polską granicę to dla Donalda Tuska powód, aby zaatakować… Mateusza Morawieckiego. Szef PO zwrócił się do premiera we wpisie na Twitterze. Internauci ostro odpowiedzieli byłemu szefowi Rady Europejskiej.

Atak na granicę. Wiceszef MSWiA: Trwa regularna bitwa

W tej chwili pod Kuźnicą trwa regularna bitwa. Straż Graniczna, Policja i Wojsko Polskie bronią naszej Granicy przed atakiem migrantów,...

zobacz więcej

„Mateuszu, migranci to nie jest polityczne złoto, pandemia to nie biznes, aborcja nie spadła wam z nieba. Nie myśl, jak zarobić na dramatach i problemach Polaków, tylko jak je rozwiązać!” – napisał na Twitterze Tusk. Wpis zyskał bardzo dużą popularność, ale słowa byłego premiera wywołały też głosy krytyki.

Zareagował na nie m.in. europoseł PiS Patryk Jaki.

„Czy to nie poseł z klubu PO (Franciszek Sterczewski – przyp. red.) biegał po granicy z siatką zapraszając tych ludzi? Czy to nie Pana zaplecze medialne apeluje o ich wpuszczenie i manipuluje faktami? Łukaszenka nie zwoziłby tych ludzi, gdyby nie był pewny, że tak wiele osób w Polsce od was stanie w ich obronie” – odpisał Jaki.

„Straciłeś okazję, żeby milczeć. Sprowadzasz realne zagrożenie na Polskę. Spodziewaj się zapłaty za to (ale nie w euro)” – czytamy w odpowiedzi innego użytkownika sieci.

„Donaldzie, na temat złota na Twoim miejscu nie wypowiadalibyśmy się. Wiesz… ludzie pamiętają” – napisano z konta „Agencji Bezpieczeństwa Narodowego”, nawiązując do afery Amber Gold.

„To, że nie zdaje pan egzaminu z odpowiedzialności, to wszyscy wiemy od lat. Teraz w momencie kryzysu ponadpolitycznego pokazuje pan, że i nerwów na wodzy trzymać nie potrafi. W takiej chwili, gdzie solidarność Polaków jest arcyważna, wypisuje pan tanie bzdury. Dla przyklasku” – odpowiedział kolejny internauta.

„Jesteś pan człowiekiem bez właściwości honorowych, w związku z tym pana słownie mają żadnego znaczenia dla przyzwoitych obywateli RP” – napisano w innym poście.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej