RAPORT

Pogarda

SG to „zbiry”, a na granicy czekają „głodni migranci z Afganistanu”. Jak TVN relacjonował kryzys? [WIDEO]

„Granica bezduszności” – taki tytuł miał jeden z reportaży w TVN (fot, mat. pras.)
„Granica bezduszności” – taki tytuł miał jeden z reportaży w TVN (fot, mat. pras.)

Najnowsze

Popularne

Nazywanie Straży Granicznej „zbirami”, słowa polityka Lewicy o „rozkazach od jakiegoś sukinsyna z góry”, a do tego cytowanie białoruskich nagrań z granicy i sugestii, że polskie wojsko przerzuca migrantów z powrotem na teren Białorusi. Tak o kryzysie na granicy informował TVN w sierpniu.

Atak na granicę. Wiceszef MSWiA: Trwa regularna bitwa

W tej chwili pod Kuźnicą trwa regularna bitwa. Straż Graniczna, Policja i Wojsko Polskie bronią naszej Granicy przed atakiem migrantów,...

zobacz więcej

„Zrywamy liście z drzew i jemy – mówią uciekinierzy z Afganistanu, którzy utknęli na polsko-białoruskiej granicy między dwoma kordonami Straży Granicznej. Premier mówi że rozwiązaniem problemu nie jest udzielenie im pomocy, bo za chwilę pojawią się następni, a wojsko rozwija na granicy zasieki z drutu kolczastego” – tak rozpoczynał się materiał wyemitowany w „Faktach”.

Z dwuminutowego reportażu dowiadujemy się, że „migranci z podniesionymi rękami podchodzą do funkcjonariuszy Straży Granicznej i jasno mówią, że chcą azylu. Uzbrojeni ludzie w mundurach nie mają zamiaru ustąpić ani o krok, tylko grożą”.

– W stronę jednego z panów wyciągnięto paralizator – opowiadał Piotr Bystrianin z fundacji „Ocalenie”.

– Przyszedł rozkaz z góry od jakiegoś sukinsyna z władzy, który zabronił nakarmić tych ludzi – dodawał Maciej Konieczny z Lewicy.

W „Faktach” mogliśmy też zobaczyć umieszczone w internecie nagranie jednego z migrantów: „Tutaj są całe rodziny. Jesteśmy głodni, zrywamy liście z drzew i je jemy”.

TVN powołał się także na… nagranie białoruskich służb, sugerujące, że polskie wojsko wyrzuca migrantów z powrotem na teren Białorusi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej