RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Germany! Germany!” Zobacz, czego żąda tłum imigrantów [WIDEO]

Imigranci chcą wpuszczenia do Niemiec (fot. Twitter.com)
Imigranci chcą wpuszczenia do Niemiec (fot. Twitter.com)

Białoruskie służby sprowadziły na polską granicę tysiące imigrantów, obiecując im, że dostaną się do Niemiec. Na nagraniach, jakie w poniedziałek obiegły internet, słychać, jak tłum imigrantów klaszcze i krzyczy: „Germany, Germany!”.

Frontex pomoże zatrzymać falę migrantów? Stanowcza odpowiedź wiceministra

Na Białorusi przy granicy z Polską zgromadziła się grupa nawet kilku tysięcy migrantów. Lewicowi dziennikarze apelują do rządu, by zwrócił się o...

zobacz więcej

Imigranci w okolicach Kuźnicy zniszczyli część zasieków i próbowali przedrzeć się do Polski. Politycy opozycji wielokrotnie przekonywali, że cudzoziemcy chcą dostać się do naszego kraju, by otrzymać schronienie i zacząć lepsze życie.

Ale nagrania krążące w sieci wskazują na coś zupełnie innego. Słychać na nich, jak zgromadzony tłum krzyczy: „Germany, Germany!” (tłum. Niemcy, Niemcy).

Na jednym z filmików młody mężczyzna krzyczy w kierunku polskich służb, że imigrantom zależy na jak najszybszym przejściu przez Polskę i dostaniu się na teren Republiki Federalnej Niemiec. Imigranci ekonomiczni liczą na lepsze życie w bogatych krajach Europy Zachodniej.

Zobacz także:   Premier Morawiecki: Granica państwa polskiego jest świętością

„Nic w tym dziwnego” – piszą internauci i przypominają, że jeszcze w 2015 r. Angela Merkel zapraszała imigrantów do Niemiec, a rząd w Berlinie próbował wymusić na krajach UE, by również otwierały swoje granice. Minęło sześć lat i Niemcy przyznają, że popełnili błąd. Dziś oni również zaznaczają, że granice zewnętrzne Unii Europejskiej powinny być szczelne.

Zobacz także:   Niemcy podjęli decyzję w sprawie uchodźców. Nie chcą powtórzyć błędu z 2015 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej