RAPORT

Pogarda

Święto Niepodległości 2021. Jaka pogoda 11 listopada i długi weekend?

Długoterminowa prognoza pogody – listopad 2021 (fot. PAP/EPA)
Długoterminowa prognoza pogody – listopad 2021 (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Drugi tydzień listopada rozpocznie się dość deszczowo, ale zmieni się to w kolejnych dniach. Synoptycy IMGW przygotowali prognozę na cały tydzień i wyjaśniają, jaka pogoda czeka nas w Święto Niepodległości 11 listopada i długi weekend.

Bąkiewicz: Zrobimy wszystko, żeby Marsz Niepodległości był legalny

– Trudno odpowiadać na takie zarzuty; można powiedzieć, że jestem złodziejem, bandytą, gwałcicielem. Mam nadzieję, że spotkamy się z wszystkimi...

zobacz więcej

W nadchodzącym tygodniu Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, który zagwarantuje sporo słońca, ale także zimne noce i poranki. Tylko na północy kraju utrzyma się większe zachmurzenie i okresami będzie padać deszcz. „Na koniec tygodnia znów prognozuje się zmianę pogody – więcej opadów, przejściowe ocieplenie, a następnie kolejne ochłodzenie” – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

„Wysoko w górach opady śniegu”


Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy, dopiero wieczorem na północy mogą pojawić się rozpogodzenia. Wysoko w górach będzie padał śnieg. Od 6 do 10 st. Wiatr będzie jeszcze okresami porywisty, ale stopniowo osłabnie i z zachodniego zacznie skręcać na północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek nad północno-wschodnią część Polski napłynie arktyczna masa powietrza. Utworzą się tam lokalnie gęste mgły, a temperatura spadnie nawet do minus czterech. Najcieplej będzie na południu, gdzie utrzymają się deszczowe chmury: do 5 st.

We wtorek rozbuduje się wyż, który stopniowo zepchnie strefę dużego zachmurzenia i słabych opadów na południe, a potem poza granice kraju. Najsłoneczniej będzie na północnym wschodzie, ale rano wciąż możliwe są lokalne mgły. Jednocześnie będzie tam najzimniej – zaledwie od 2 do 5 st. Na pozostałym obszarze, mimo większego zachmurzenia termometry pokażą nawet 10 kresek powyżej zera.

Źródło: IMGW-PIB

W środę znajdziemy się po „ciepłej” stronie wyżu i arktyczne powietrze odsunie się na wschód. Będzie pogodnie, tylko na północy więcej chmur i możliwy przelotny deszcz. Temperatury wyniosą nawet do 12 st.

Prognoza pogody w Święto Niepodległości


Jaka pogoda czeka nas 11 listopada? Poranek Święta Niepodległości może być mroźny lokalnie na wschodzie kraju, ale przeważnie temperatura wyniesie od 1 do 3 st., a najcieplej będzie na Pomorzu – do 8 st.

„Wyż syberyjski pokaże swoją siłę”. Prognoza długoterminowa: listopad 2021 – luty 2022

Jak będzie wyglądała tegoroczna zima? Wiele wskazuje na to, że najchłodniejszy okres rozpocznie się w styczniu 2022 r. IMGW opublikowało...

zobacz więcej

„Dzień zapowiada się pogodnie, ale po raz kolejny na północy będzie więcej chmur i miejscami będzie padał deszcz. Temperaturę maksymalną prognozuje się od 8°C do 12 st. C.”.

Zobacz także: Co jeśli Trzaskowski rozwiąże Marsz Niepodległości? Bąkiewicz ujawnił jeszcze jeden sposób [WIDEO]

Pogoda na długi weekend (11-14 listopada 2021)


W piątek w całym kraju już więcej chmur, ale opady znów ograniczą się tylko do północnej części Polski. Poranek chłodny – od zera na południu, około 5 stopni w centrum, do 8 nad morzem. W dzień temperatura nawet do 11 stopni nad morzem.

Sobota prawdopodobnie przyniesie zdecydowaną zmianę pogody. Dostaniemy się pod wpływ niżu z rejonu Bałtyku, który przyniesie zachmurzenie duże i opady deszczu niemal w całym kraju, ale przede wszystkim wzrost prędkości wiatru. Będzie on umiarkowany i dość silny, porywisty. Jeżeli wspomniany niż w niedzielę szybko odsunie się na wschód pogoda się poprawi, ale jednocześnie nad wschodnią Polskę znów napłynie powietrze arktyczne. Jest więc szansa, że na koniec tygodnia mieszkańcy wschodnich województw doświadczą opadów deszczu ze śniegiem w połączeniu z porywistym wiatrem.

Zobacz także: Kalendarz dni wolnych 2021. Kiedy wypadają święta i długie weekendy?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej