RAPORT

Tusk kontra Tusk

Szokująca postawa opozycji. „Niech przestaną pluć. Zawdzięczamy im szturm na granicę”

Adam Andruszkiewicz o granicy, imigrantach i postawie opozycji (fot. PAP/Piotr Nowak, Twitter.com/Andruszkiewicz, Paweł Rybicki, Klaudia Jachira)
Adam Andruszkiewicz o granicy, imigrantach i postawie opozycji (fot. PAP/Piotr Nowak, Twitter.com/Andruszkiewicz, Paweł Rybicki, Klaudia Jachira)

Polską granicę z Białorusią próbuje szturmować tłum nielegalnych imigrantów. – Apeluję do polityków opozycji, żeby przestali pluć na polskie służby i rząd, bo nie pomagają. Nakręcają tylko działania przeciwko Polsce i wpisują się w strategię Białorusi i Rosji – mówi portalowi tvp.info Adam Andruszkiewicz. Przypomina, że to politycy PO i Lewicy biegali po granicy, żądali wpuszczenia nielegalnych imigrantów, a ostatnio stwierdzili, że przyjęcie miliona cudzoziemców to nie problem. – Musimy wspierać naszych funkcjonariuszy czynem, słowem i modlitwą – ocenia sekretarz w KPRM.

Frontex pomoże zatrzymać falę migrantów? Stanowcza odpowiedź wiceministra

Na Białorusi przy granicy z Polską zgromadziła się grupa nawet kilku tysięcy migrantów. Lewicowi dziennikarze apelują do rządu, by zwrócił się o...

zobacz więcej

Gdy reżim Łukaszenki dowiózł na granicę pierwszych nielegalnych imigrantów, na miejscu natychmiast pojawili się m.in. Michał Szczerba, Dariusz Joński i Klaudia Jachira z PO oraz Maciej Gdula i Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy. Część posłów opozycji próbowała uciec Straży Granicznej, a inni jak Iwona Hartwich apelowali: „Wpuśćcie tych ludzi! Kim są, ustali się później!”.

Sprzyjający opozycji działacz Władysław Frasyniuk nazwał żołnierzy pilnujących granicy „psami”, a ostatnio sympatyzująca z PO celebrytka Barbara Kurdej-Szatan napisała o funkcjonariuszach służb „mordercy”.

– Jestem przekonany, że te masowe próby szturmu na polską granicę zawdzięczamy opozycji, czyli Platformie Obywatelskiej czy Lewicy, których parlamentarzyści jak poseł Sterczewski ganiali się ze strażnikami granicznymi i jak pani Hartwich publicznie apelowali, by przyjąć tych nielegalnych imigrantów – mówi portalowi tvp.info sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz.

Zobacz także:   Premier Morawiecki: Granica państwa polskiego jest świętością

Polityk zaznacza, że przedstawiciele opozycji domagali się przyjmowania nielegalnych imigrantów, a jednocześnie „prowadzili nagonkę, opluwając polską Straż Graniczną i wojsko polskie”.

– To dało taki skutek, że służby rosyjsko-białoruskie uznały, że warto eskalować ten konflikt, bo w Polsce mogą liczyć na wsparcie ze strony wielu ugrupowań politycznych – zaznacza.

Niemiecka Antifa w drodze do Warszawy? Emocje w sieci

Z informacji rozpowszechnianych w internecie wynika, że przedstawiciele niemieckiej Antify planują dołączyć do swoich towarzyszów w Polsce i...

zobacz więcej

Frontex? Opozycja się wygłupia


Politycy opozycji oceniają, że sytuację na polsko-białoruskiej granicy mógłby opanować Frontex. Przedstawiciele rządu odpowiadają, że Polska ma do dyspozycji tysiące żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej, a unijna agencja prawdopodobnie mogłaby nam przysłać do pomocy około 100 osób.

– Opozycja się wygłupia. Nikt lepiej nie będzie strzegł polskiej granicy niż polskie służby. To są ludzie, którzy oddaliby swoje zdrowie i choć mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności, pewnie nawet życie za obronę Polski i naszego bezpieczeństwa. Mamy wystarczające siły, by własnymi możliwościami zabezpieczyć granicę – mówi Andruszkiewicz.

– Tymczasem Frontex nie ma własnych żołnierzy i sił, które w wystarczającej liczbie mogłyby pomóc. Wydaje mi się więc, że najlepiej, gdyby opozycja zamilkła i zaczęła wspierać działania rządu – dodaje w rozmowie z portalem tvp.info wiceminister.

Zobacz także:   Łukaszenka zaognia kryzys. Ruszył marsz tysięcy migrantów na granicę [WIDEO]

Polityk PiS apeluje do przedstawicieli partii opozycyjnych, by „przestali pluć na polskie służby i rząd, bo nie pomagają”. – Nakręcają tylko działania przeciwko Polsce i wpisują się w strategię Białorusi i Rosji – ocenia.

Andruszkiewicz udostępnił też w sieci wideo przypominające, jakie stanowisko ws. imigrantów zabierała opozycja.

Susza na Madagaskarze. Dzieci i polski misjonarz zbierają na studnię i remont szkoły

Budynek szkoły podstawowej w miejscowości Andranodeoky jest w fatalnym stanie: ławki są zepsute, brakuje toalet, a dach grozi zawaleniem. 110...

zobacz więcej

Milion imigrantów


W rozmowie z portalem tvp.info Andruszkiewicz przypomina niedawny wywiad w „Krytyce Politycznej”. W rozmowie z lewicową redakcją poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski ocenił, że milion nielegalnych imigrantów „nie jest dla nas problemem, lecz korzyścią w obliczu kryzysu demograficznego, który jest wyzwaniem zarówno dla Polski, jak i dla Europy”.

– Słysząc takie wypowiedzi obawiam się, że refleksji po stronie opozycji nie będzie. Nienawiść do PiS tak przyćmiła im głowy, że zrobią wszystko by walczyć z rządem, nawet za cenę uszczerbku na bezpieczeństwie polskiego państwa – ocenia.

Zobacz także:   Jeśli Trzaskowski rozwiąże Marsz Niepodległości? Bąkiewicz ujawnił jeszcze jeden sposób [WIDEO]

Podkreśla jednak, że głęboko wierzy w sprawność polskich służb, w działania MON i MSWiA.

– Musimy wspierać naszych funkcjonariuszy czynem, słowem i modlitwą. Nie przeszkadzajmy im w pracy i mam nadzieję, że zatrzymamy te szturmy, a nasi wschodni sąsiedzi wycofają się ze swoich działań, bo zrozumieją, że ta wojna jest dla nich przegrana – podsumowuje Andruszkiewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej