RAPORT

Pogarda

„Uprzedźcie pracodawców i rodziny”. WOT mobilizuje żołnierzy przy granicy

Żołnierze WOT na Lubelszczyźnie (fot. DWOT)
Żołnierze WOT na Lubelszczyźnie (fot. DWOT)

Najnowsze

Popularne

Wojska Obrony Terytorialnej podnoszą gotowość swoich sił do wsparcia Straży Granicznej. To odpowiedź terytorialsów na agresywne działania strony białoruskiej – czyli konwojowanie tysięcy osób w kierunku polskiej granicy, które obserwujemy od wczesnych godzin w poniedziałek. Rzecznik WOT płk Marek Pietrzak wyjaśnia, że najwyższy stopień mobilizacji dotyczy trzech brygad przy wschodniej granicy Polski.

Kolumna migrantów zatrzymana przed przejściem granicznym. Część wprowadzona do lasów

Kolumna migrantów zmierzających w kierunku przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej została zatrzymana przed dotarciem do granicy –...

zobacz więcej

„Podnosimy alert gotowości naszych sił do wsparcia Straży Granicznej! Od g. 10.30 100 procent żołnierzy 1,2,4 BOT jest w sześciogodzinnej gotowości do działania. Żołnierze! Sprawdźcie wyposażenie i środki łączności, powiadomcie pracodawców i bliskich!” – czytamy we wpisie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mobilizacja wojsk przy granicy z Białorusią


Najszybszej reakcji należy oczekiwać od: 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Zobacz także: Dziennikarz „GW” o fali imigrantów: Wpuśćmy ich, najwyżej poprosimy UE o relokację Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Zobacz także: Łukaszenka zaognia kryzys. Ruszył marsz tysięcy migrantów na granicę [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej