RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragedia podczas festiwalu w Houston. Raper wydał oświadczenie

Travis Scott wydał oświadczenie (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY)
Travis Scott wydał oświadczenie (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY)

Najnowsze

Popularne

Gwiazdor rapu Travis Scott napisał na Twitterze, że jest „zdruzgotany” zgonami i obrażeniami, do których doszło podczas jego występu w trakcie festiwalu Astroworld. Zadeklarował swoje „całkowite wsparcie” dla rodzin ofiar.

Makabra na festiwalu Astroworld. Ludzie tratowali się na śmierć [WIDEO]

Tragiczne wydarzenia na otwarciu festiwalu muzycznego Astroworld w Houston w Teksasie. Przez wiele godzin prowadzono akcję ratowniczą po tym, jak...

zobacz więcej

Travis Scott był największą gwiazdą pierwszego dnia festiwalu Astroworld, który rozpoczął się w piątek – w kompleksie NRG Park. Według wstępnych informacji uzyskanych od miejscowej policji, artysta wszedł tego dnia na scenę około godziny 20.40 czasu lokalnego. Wówczas widzowie zaczęli gwałtownie przepychać się w jego stronę.

W wyniku chaosu jaki zapanował pod sceną i nieustającego naporu tłumu, jedenaście osób trafiło do szpitala, większość w wyniku zatrzymania akcji serca. Osiem z nich zmarło.

Astroworld – ludzie omdlewali


Jeden ze świadków tej sytuacji, cytowany przez serwis ABC News, stwierdził, że gdy Scott wszedł na scenę, tłum zaczął pędzić w jego kierunku. „Wszyscy wokół ciebie omdlewali i starali się pomóc sobie nawzajem. Ale po prostu nie można się było ruszyć. Nie mogłeś nic zrobić. Nie byłeś w stanie nawet podnieść rąk” – powiedział uczeń szkoły średniej, Nick Johnson. Świadek dodał, że raper wyglądał tak, jakby wiedział, że coś dzieje się w tłumie, „ale nie rozumiał powagi sytuacji”.

Travis Scott zabrał głos w tej sprawie dzień później. „Moje modlitwy kieruję do rodzin ofiar zdarzenia” – napisał w sobotę na Twitterze. „Jestem całkowicie zdruzgotany tym, co wydarzyło się ostatniej nocy” – dodał. Scott podziękował ponadto policji i służbom ratunkowym deklarując, że „współpracuje ze społecznością Houston, by leczyć i wspierać rodziny w potrzebie”.

Festiwal Astroworld, który miał trwać dwa dni, przerwano po tej tragedii.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej