RAPORT

Pogarda

„Niech pan tak straszliwie nie kłamie”. Lichocka upomina posła lewicy za atak na polskich żołnierzy

Najnowsze

Popularne

Po polskiej stronie granicy z Białorusią znajdowane są zwłoki nielegalnych migrantów, które są odsyłane na Białoruś – twierdził wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Marek Balt. Dodał jeszcze, że ma miejsce „wywożenie do lasu i wypychanie na bagna dzieci i kobiet”. – Niech pan tak straszliwie nie kłamie. Rzeczy, które pan mówi są niedopuszczalne i obrażają Wojsko Polskie, polskich żołnierzy. Kim pan jest? Pan jest polskim politykiem? – Upominała go oburzona posłanka Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).

Imigranci wracają. Rozpoczęły się loty ewakuacyjne z Mińska do Bagdadu

Rozpoczęły się loty ewakuacyjne Mińsk – Bagdad – poinformował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według Żaryna wielu...

zobacz więcej

Podczas programu „Woronicza 17” na antenie TVP Info Lichocka zaprotestowała przeciw zarzutom stawianym przez parlamentarzystów opozycji (oprócz Balta także przez Barbarę Dolniak z Platformy Obywatelskiej), jakoby Straż Graniczna i Wojsko Polskie działały w sposób niehumanitarny.

– Chciałabym zaprotestować. Polscy żołnierze są żołnierzami, którzy nie kierują się ani nienawiścią, ani bezwzględnością – mówiła Lichocka, gdy Marek Balt przerwał jej pytając: „uważa pani, że push-backi to jest humanitarne działanie, wywożenie do lasu i wypychanie na bagna dzieci i kobiet?”

Polityk PiS przypomniała, że „to jest metoda którą w obronie granic stosuje się na całym świecie”. – Pan doskonale to wie, że przy poprzednich kryzysach migracyjnych również to było stosowane – wskazała.

– Jeżeli jest taka sytuacja, że ktoś potrzebuje pomocy z tych ludzi, którzy się przedarli przez tę granicę, to jest ta pomoc udzielana, dostają ciepły posiłek, dostają wsparcie, jeżeli trzeba pomocy medycznej, są w szpitalach – próbowała kontynuować nawiązując do zarzutów, jakoby takie działania nie były podejmowane. Marek Balt znów przerwał jej wypowiedź.

– I później te zwłoki znajdowane po naszej stronie są odsyłane – twierdził. W reakcji na te słowa Joanna Lichocka upomniała go: „niech pan tak straszliwie nie kłamie”.

– Rzeczy, które pan mówi są niedopuszczalne i obrażają Wojsko Polskie, polskich żołnierzy. Kim pan jest? Pan jest polskim politykiem? – Pytała.

Przeczytaj także: Gdy Putin z Łukaszenką atakują Polskę, Onet promuje antypaństwowy marsz

– Polska straż graniczna nie działa w sposób niehumanitarny. Polscy żołnierze, polskie służby działają zgodnie z prawem europejskim i Frontex, do którego pan się również odwoływał, mówił, że służą wzorowo – podkreśliła posłanka.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej