RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Polacy wyrzuceni z samolotu w Holandii. Muszą też zapłacić grzywny

Grupa Polaków nie chciała założyć maseczek w samolocie do Holandii (fot. N.Economou/Nur/Getty Images)
Grupa Polaków nie chciała założyć maseczek w samolocie do Holandii (fot. N.Economou/Nur/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Grupa 8 Polaków została usunięta z samolotu na lotnisku Schiphol w Amsterdamie – podaje holenderski portal nos.nl. Mężczyźni mieli nie stosować się do poleceń załogi i odmówić założenia maseczek. Czekają ich kolejne konsekwencje.

„Ser, kokaina i zabójcy”. Burza w Holandii po publikacji niemieckiego tygodnika

„Ser, kokaina i zabójcy” – tak zatytułował niemiecki tygodnik „Der Spiegel” materiał, w którym przekonuje, że Holandia stała się narkopaństwem. To...

zobacz więcej

Z informacji portalu wynika, że mężczyźni zostali wyrzuceni z pokładu samolotu należącego do holenderskich linii lotniczych. Rzecznik holenderskiej Żandarmerii Wojskowej (Koninklijke Marechaussee) przekazał, że samolot wylądował na lotnisku Schiphol około godz. 8 rano w niedzielę.

– Mężczyźni nie wykonali poleceń załogi w samolocie. Zostali przez nas wyprowadzeni i przesłuchani – powiedział wojskowy. Jak czytamy, Polacy odmówili noszenia maseczek, a w czasie lotu z Polski blokowali przejście w samolocie.

Po incydencie kapitan sporządził raport. Mężczyźni spóźnili się także na zaplanowaną w Amsterdamie przesiadkę. Będą też musieli zapłacić grzywnę.

Zobacz także: Holandia. Wchodzą w życie nowe obostrzenia sanitarne

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej