RAPORT

Wojna na Ukrainie

Holandia. Wchodzą w życie nowe obostrzenia sanitarne

Zaostrzenie restrykcji w Holandii zapowiedział premier Mark Rutte (fot. Sabine van Wechem/Getty Images
Zaostrzenie restrykcji w Holandii zapowiedział premier Mark Rutte (fot. Sabine van Wechem/Getty Images

Od soboty w Niderlandach obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią. Do sklepów i miejsc publicznych wracają maseczki, a certyfikaty będą obowiązywać nie tylko w restauracjach i kinach, ale także w muzeach, siłowniach i klubach sportowych.

Dowód szczepień przy wejściu do restauracji? W tym kraju się na to nie godzą

Branża gastronomiczna w Holandii nie chce egzekwować od klientów obowiązku okazywania dowodu szczepienia przeciw COVID-19. „Dopóki nie będę musiał,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zaostrzenie restrykcji zapowiedział jeszcze we wtorek premier Mark Rutte. Powodem jest gwałtownie rosnąca liczba zakażeń koronawirusem. – Mamy do zakomunikowania trudne wiadomości – mówił wówczas premier Rutte. – Rosnąca liczba zakażeń Covid-19 zmusza nas do podjęcia konkretnych kroków, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa – tłumaczył.

Rozszerzono m.in. zakres obowiązywania przepustki sanitarnej


Te kroki to przede wszystkim powrót maseczek, których noszenie przestało obowiązywać (poza transportem publicznym) pod koniec września. Od weekendu znów trzeba je nosić w sklepach oraz miejscach publicznych. Każdy, kto nie zastosuje się do przepisów, może zostać ukarany grzywną w wysokości 95 euro.

Rozszerzono także zakres obowiązywania przepustki sanitarnej. Będzie ona teraz wymagana także w muzeach, na basenach, w siłowniach oraz klubach sportowych. Wraca zasada dystansowania społecznego z zachowaniem 1,5 metra odstępu, a także pracy w domu przez co najmniej połowę tygodnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej