RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Walka o cztery pasy mistrzowskie. Rzadsze, ale celniejsze ciosy Alvareza [WIDEO]

Celny cios „Canelo” Alvareza (fot.  David Becker/Getty Images)
Celny cios „Canelo” Alvareza (fot. David Becker/Getty Images)

Meksykanin Saul „Canelo” Alvarez (57-1-2, 39 KO) wygrał w 11. rundzie z Amerykaninem Calebem Plantem (21-1, 12 KO) w walce unifkacyjnej, która odbyła się w Las Vegas. Został pierwszym bokserem, który zdobył cztery pasy największych federacji w wadze super średniej.

Dramat Conora McGregora. Gwiazdor MMA złamał nogę w czasie walki

Gwiazda mieszanych sztuk walki (MMA) i najlepiej zarabiający sportowiec świata Irlandczyk Conor McGregor złamał nogę w sobotniej walce z...

zobacz więcej

Dotychczas 31-letni Alvarez był mistrzem świata WBA, WBC i WBO, zaś do 29-letniego Planta należało trofeum IBF.

Walka wieczoru w Las Vegas: Alvarez vs Plant


Początek był w miarę wyrównany, ale później przewagę zyskał meksykański pięściarz, choć przeciwnik też miał swoje dobre „momenty”. W przedostatniej, 11. rundzie lewym sierpowym posłał Planta na deski, a po liczeniu Alvarez zasypał rywala gradem ciosów i pojedynek został przerwany.

Na kartach punktowych wszystkich sędziów do tego momentu prowadził Meksykanin - 98:92, 97:93 i 96:94. Ze statystyk wynika, że Plant uderzał częściej (441 do 361), lecz to Alvarez zadawał celniejsze ciosy (117 do 101). Za sobotni występ uważany za faworyta Alvarez miał zagwarantowane ponad 40 milionów dolarów, zaś Plant 10 mln. – Chcę zostać szóstym w historii boksu niekwestionowanym mistrzem. To jedyna rzecz, o której myślę. Będziecie świadkiem czegoś, co zapamiętacie na długo – przyznał przed walką „Canelo” Alvarez.

Wcześniej tytuły mistrzowskie najpotężniejszych organizacji zunifikowali: Ukrainiec Ołeksandr Usyk oraz Amerykanie: Bernard Hopkins, Jermain Taylor, Terence Crawford i Josh Taylor.

Zobacz także: Fury nokautuje Wildera i broni tytuł mistrza świata WBC. Zobacz powtórkę [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej