RAPORT

Pogarda

Premier: Otwieramy szpitale tymczasowe, aby zapewnić opiekę każdemu potrzebującemu

Szpital tymczasowy (fot. PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)
Szpital tymczasowy (fot. PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Staraliśmy się przygotować do 4. fali zapewniając powszechny dostęp do szczepień oraz ponownie uruchomiając tymczasowe szpitale – napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Zaznaczył, że placówki są otwierane, aby zapewnić opiekę każdemu, kto tego potrzebuje.

Wzrost dynamiki zakażeń. „Szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony”

Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski....

zobacz więcej

Szef rządu w sobotę przebywał na Dolnym Śląsku, gdzie wizytował szpitale tymczasowe. We wpisie na Twitterze zapewnił, że rząd od miesięcy przygotowywał się na 4. falę pandemii koronawirusa.

„Od miesięcy wskazywaliśmy, że czwarta fala pandemii nadejdzie. Staraliśmy się do niej przygotować. Zapewnić powszechny dostęp do szczepień, ale także ponownie uruchomić tymczasowe szpitale. Dziś, gdy fala zakażeń wzbiera, otwieramy je, aby zapewnić opiekę każdemu, kto tego potrzebuje” – napisał premier.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 15 190 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zmarło 186 osób z powodu zakażenia koronawirusem, w tym z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 146 chorych.

Z danych wynika, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 15 042 łóżka i 1366 respiratorów. W szpitalach przebywają 9473 osoby z COVID-19, w tym 798 chorych jest podłączonych do respiratorów. Wolnych pozostaje 5569 łóżek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej