RAPORT

Pogarda

Czesi szykują kampanię zachęcającą do szczepień. Będzie „brutalna” i „realistyczna”

W Czechach zaszczepiono dotychczas ponad 57 procent populacji (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)
W Czechach zaszczepiono dotychczas ponad 57 procent populacji (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Czeski rząd uruchomi w przyszłym tygodniu nową kampanię, mającą zachęcać do szczepienia się przeciwko COVID-19. Będzie ona inspirowana zdjęciami umieszczanymi na paczkach papierosów, które przedstawiają między innymi umierających w szpitalach.

Nowe restrykcje w Wiedniu. „Zanim zapełnią się oddziały intensywnej terapii”

W Wiedniu osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 nie będą mogły wejść do kawiarni i restauracji czy na wydarzenia z udziałem ponad 25 osób –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Kolejna kampania przekonująca do szczepienia się przeciwko COVID-19 będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych. Premier Czech Andrej Babisz nazwał ją „brutalną” i „realistyczną”.

– Będzie to brutalna kampania inspirowana zdjęciami z paczek papierosów. Prowadziliśmy już różne pozytywne kampanie, ale ludzie muszą też wiedzieć, że COVID-19 jest zagrożeniem dla życia – powiedział czeski premier.

Dotąd w Czechach zaszczepiło się ponad 57 procent populacji. Zainteresowanie szczepieniami w ostatnich tygodniach wzrosło w związku z ograniczeniem dostępu do bezpłatnych prewencyjnych testów i zaostrzeniem restrykcji sanitarnych.

Czeskie ministerstwo zdrowia podało w sobotę, że w ciągu doby odnotowano ponad 9200 nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach jest ponad 2600 chorych – to o około tysiąc więcej niż przed tygodniem. W ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło 228 osób z COVID-19.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej