RAPORT

Wojna na Ukrainie

Popularna piosenkarka country zginęła w wypadku lotniczym [WIDEO]

W katastrofie wraz z piosenkarką zginęli jej menedżer i pomocnik, a także dwóch pilotów (fot. PAP/EPA/MINAS GERAIS FIRE DEPARTMENT)
W katastrofie wraz z piosenkarką zginęli jej menedżer i pomocnik, a także dwóch pilotów (fot. PAP/EPA/MINAS GERAIS FIRE DEPARTMENT)

Brazylijska piosenkarka country Marilia Mendonca zginęła w piątek w wypadku samolotowym. Maszyna, którą podróżowała, rozbiła się w stanie Minas Gerais.

Nie żyje gwiazdor amerykańskiego serialu „Synowie anarchii”

W czasie swojej trwającej przez niemal pół wieku kariery William Lucking wystąpił w ponad 150 produkcjach filmowych i telewizyjnych....

zobacz więcej

W katastrofie wraz z piosenkarką zginęli jej menedżer i pomocnik, a także dwóch pilotów.

Marilia Mendonca zyskała sławę jako ikona brazylijskiej muzyki country – „sertanejo”. W 2019 roku zdobyła nagrodę Latin Grammy za album w tej kategorii.

Tragiczny start


Samolot z piosenkarką wystartował z miasta Goiania i zmierzał do Caratingi, gdzie 26-letnia Mendonca miała zaplanowany na piątek koncert.

Zarządzana przez państwo firma energetyczna Cemig podała w oświadczeniu, że samolot zderzył się z linią energetyczną. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro powiedział na Twitterze, że cały kraj był zszokowany tą wiadomości. Dodał, że Mendonca był jedna z najwybitniejszych artystek swojego pokolenia.

„Czujemy, że straciliśmy kogoś bardzo bliskiego” – napisał Bolsonaro napisał na Twitterze.


W zeszłym roku, kiedy pandemia COVID-19 doprowadziła do lockdownu w w Brazylii, transmisja na żywo z koncertu Mendonca przyciągnęła 3,3 miliona jednoczesnych widzów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej