RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje gwiazdor amerykańskiego serialu „Synowie anarchii”

William Lucking (fot. Bobby Bank/WireImage)
William Lucking (fot. Bobby Bank/WireImage)

W czasie swojej trwającej przez niemal pół wieku kariery William Lucking wystąpił w ponad 150 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Pineya w serialu „Synowie anarchii”. Aktor zmarł 18 października w wieku 80 lat w swoim domu w Las Vegas. Przyczyna śmierci Luckinga nie została ujawniona.

Zmarł Andrzej Zaorski, aktor i satyryk. Miał 79 lat

31 października zmarł Andrzej Zaorski, aktor, satyryk, twórca radiowy i telewizyjny. Był współtwórcą słuchowisk i wielu programów telewizyjnych....

zobacz więcej

„Choć William często grał twardych i silnych mężczyzn, w swoim prawdziwym życiu był eleganckim mężczyzną z wybitnym intelektem, który uwielbiał kłócić się o politykę oraz aktualne sprawy. Potrafił dyskutować o filozofii i fizyce, a także wnosił wartościowe uwagi do rozmów o sztuce i poezji” – napisała w nekrologu jego żona Sigrid Lucking.

Jak przypomina portal „Deadline”, urodzony 17 lipca 1941 r. w Michigan William Lucking razem z rodziną przeniósł się do Kalifornii w latach 50. Tam ukończył studia z literatury, a później studiował aktorstwo. Na ekranie zadebiutował w 1968 r. w serialach „Komisarz Ironside” oraz „Mission: Impossible”. Rok później zagrał w motocyklowym dramacie „Hell's Belles”.

Do motocykli powrócił w „Synach anarchii”, serialu, który przyniósł mu największą rozpoznawalność. W zadebiutował już w pierwszym sezonie tej produkcji. Wcielił się w rolę Pineya Winstona, jednego z oryginalnych założycieli tytułowego motocyklowego gangu. Piney znany był z tego, że za wszelką cenę bronił dziedzictwa klubu, które próbowali szargać nie tylko przeciwnicy gangu, ale z czasem też jego członkowie. Lucking wcielał się w tę postać przez cztery sezony, pojawił się w blisko 50 odcinkach.

W 1991 r. u Luckinga zdiagnozowano rozedmę. Choroba w połączeniu z problemami alkoholowymi sprawiła, że aktor szybko podupadł na zdrowiu. Właśnie dlatego gdy grał w „Synach anarchii”, korzystał z pomagającej w oddychaniu rurki tlenowej.

Lucking pozostawił w żałobie żonę i dwie córki: Marjet Lucking i Julianę Ryan.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej