RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tragedia na planie. Nie żyje członek ekipy „Indiana Jones 5”

Śmierć członka ekipy filmowej (fot.  Robino Salvatore/GC Images)
Śmierć członka ekipy filmowej (fot. Robino Salvatore/GC Images)

Tragedia w Maroko podczas prac nad „Indianą Jonesem 5”. Znaleziono ciało operatora kamery Nica Cupaca. Przyczyna śmierci nie została podana, jednak uważa się, że 54-latek zmarł z przyczyn naturalnych.

Andrzej Płonczyński nie żyje. Był znany z kultowej sceny w „Misiu”

W wieku 85 lat zmarł aktor Andrzej Płonczyński, który znany jest m.in. z kultowej sceny w filmie „Miś”. Informację o śmierci przekazał w mediach...

zobacz więcej

Ciało operatora znaleziono w jego pokoju hotelowym w Maroku. To właśnie w tym kraju odbywają się właśnie zdjęcia do filmu o przygodach słynnego archeologa.

„Kierujemy nasze serca do rodziny i przyjaciół Nica Cupaca, niezwykle utalentowanego kolegi i członka społeczności filmowej, za którym będziemy bardzo tęsknić. Jego nagłe odejście nie było związane z produkcją. Nic był gripem drugiej ekipy” – powiedział rzecznik prasowy „Indiany Jonesa 5” cytowany przez „New York Post”.

Operator pracował w swojej branży od 2000 roku. Na swoim koncie ma realizację takich filmów, jak: „Cruella”, „Jurassic World: Upadłe królestwo”, „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” czy „Strażnicy Galaktyki”.

Czytaj także: Alec Baldwin wycofuje się z pracy i życia publicznego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej