RAPORT

Pogarda

Czwarta fala. Wojsko ponownie uruchamia szpital tymczasowy na Okęciu

Trwa nabór pracowników do szpitala (fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne)
Trwa nabór pracowników do szpitala (fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Wojsko uruchamia ponownie szpital tymczasowy na warszawskim Okęciu. Kierownictwo Wojskowego Instytutu Medycznego, który nadzoruje ten szpital tymczasowy, informuje, że trwa właśnie nabór pracowników.

Wzrost dynamiki zakażeń. „Szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony”

Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski....

zobacz więcej

KORONAWIRUS - RAPORT

Szpital na Okęciu rekrutuje w tej chwili m.in. anestezjologów, kardiologów, pulmonologów oraz internistów, którzy mają doświadczenie w opiece nad pacjentami wymagającymi intensywnego nadzoru.

W placówce na początek będzie 56 miejsc, w tym 10 łóżek respiratorowych. Docelowo, podobnie jak wiosną, łóżek ma być 174, z czego na 30 będzie można prowadzić terapię respiratorową.

Do szpitala tymczasowego będą, tak jak w całym kraju, kierowani pacjenci, których podstawową jednostką chorobową jest COVID-19. W przypadku pacjentów z innymi wiodącymi schorzeniami, a przy okazji zakażonych koronawirusem, obowiązuje zasada kierowania do oddziałów specjalistycznych.

W całym kraju działa teraz 18 szpitali tymczasowych. W czwartek resort zdrowia poinformował o potwierdzonych ponad 15,5 tys. nowych przypadków zakażenia COVID-19. Zmarło 250 chorych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Przeczytaj także o niepokojących doniesieniach rzecznika resortu zdrowia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej