RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Turecki terapeuta leczy stres. Można go bić nie tylko rękami

Terapeuta antystresowy zarabia na życie pozwalając klientom, by go bili (fot. Shutterstock)
Terapeuta antystresowy zarabia na życie pozwalając klientom, by go bili (fot. Shutterstock)

Hasan Riza Gunay z Turcji, licencjonowany „trener antystresowy”, organizuje 15-minutowe sesje, podczas których pozwala klientom, by go bili; większość korzystających z jego usług stanowią kobiety – podała w czwartek agencja Anadolu.

Staruszka robiła porządki w domu, znalazła 34-karatowy diament

Pewna brytyjska emerytka podczas sprzątania domu „prawie wyrzuciła do kosza” 34-karatowy diament. Kamień oszacowany na 2 miliony funtów zostanie...

zobacz więcej

Mężczyzna przyznał, że zainspirował go turecki film „Sark Bulbulu”, którego bohater – za opłatą – pozwala sfrustrowanym, znudzonym lub wściekłym ludziom bić się, by uwolnili stres.

Gunay powiedział, że zgłaszający się do niego ludzie cierpią z powodu depresji, ataków paniki czy chorób neurologicznych. – Na początku swojej działalności oferowałem terapię   „żywego worka treningowego”, do której następnie włączyłem metodę, polegającą na obniżaniu poziomu stresu za pomocą krzyku – powiedział terapeuta w rozmowie z turecką agencją prasową.

Uderzenia gołymi rękami                            


– Za wyjątkiem pewnych części ciała, pozwalam swoim klientom uderzać mnie nawet gołymi rękami. Wprowadziłem też metodę uderzeń jajkami, owocami, ciastem czy balonami z wodą – wyjaśnił mężczyzna.

Botoks - eliksir piękna XXI wieku #PolskaToWięcej

Botoks działa szybciej i skutecznej na zmarszczki niż kremy. Jeden zabieg może skutecznie rozprawić się z problemem kurzych łapek czy lwiej...

zobacz więcej

– Zdarza się, że udaję polityka, aktora lub inną osobę, której klient nie znosi. Zakładam wtedy na twarz zdjęcie danej osoby, żeby jeszcze bardziej pobudzić i wprowadzić w odpowiedni nastrój klienta lub klientkę – dodał terapeuta.

Gunay zaznaczył, że dokonuje selekcji osób, które zgłaszają się do niego na zajęcia. – Muszę czuć się bezpiecznie ze zgłaszającymi się do mnie osobami – powiedział.

– Chciałbym móc szkolić kolejnych trenerów specjalizujących się w terapiach antystresowych – wyjawił mężczyzna, który licencję na uprawianie zawodu trenera antystresowego uzyskał w 2012 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej