RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ilu imigrantów chce przyjąć Koalicja Obywatelska? „Milion nie jest problemem!”

Franciszek Sterczewski i Donald Tusk (fot. PAP/Adam Warżawa, PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Franciszek Sterczewski i Donald Tusk (fot. PAP/Adam Warżawa, PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Opozycja krytykuje działania rządu powstrzymujące napływ imigrantów do Polski. A ilu konkretnie cudzoziemców chcieliby wpuścić na teren naszego kraju? – Milion nie jest dla nas problemem, lecz korzyścią w obliczu kryzysu demograficznego, który jest wyzwaniem zarówno dla Polski, jak i dla Europy – ocenił jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski.

Miliony na utrzymanie imigrantów. Opozycja chce, by całość pokrył budżet państwa

Utrzymanie cudzoziemców w ośrodkach Straży Granicznej kosztowało Polaków w ubiegłym roku 380 tys. zł, a w tym już 2,8 mln zł. Do tego dochodzą...

zobacz więcej

– Klub Koalicji Obywatelskiej będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory na granicy z Białorusią – zapowiedział niedawno szef PO Donald Tusk. Od tamtej pory politycy jego frakcji konsekwentnie krytykują pomysł budowy muru.

Oceniają również, że rząd nie radzi sobie z kryzysem migracyjnym pod względem humanitarnym. – Chcemy szczelnej i bezpiecznej granicy, a nie znęcania się nad kobietami i dziećmi – zaznaczał Tusk.

Teraz poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski podkreślił w rozmowie z portalem krytykapolityczna.pl, że przez kryzys klimatyczny w wielu krajach okołorównikowych nie da się żyć, bo brakuje wody, żywności i wybuchają konflikty.

Coraz więcej ludzi będzie próbowało opuszczać swoje ojczyzny w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszych warunków życia – zaznaczył wyjaśniając, że Europa musi umieć na to zareagować.

Zobacz także:  Uzbrojone „zielone ludziki” wdarły się do Polski. Gen. Polko: Testowanie

– W międzyczasie prawica dalej będzie straszyła wyborców tym milionem u bram – stwierdziła prowadząca rozmowę dziennikarka. – Milion nie jest dla nas problemem, lecz korzyścią w obliczu kryzysu demograficznego, który jest wyzwaniem zarówno dla Polski, jak i dla Europy – odpowiedział Sterczewski.

Polityk zaznaczył, że Niemcy też przyjęli prawie milion uchodźców z Syrii i innych państw, a nowi obywatele świetnie się asymilują.

– Ludzie ze strachem patrzyli, co się wydarzy, obawiali się, że to spowoduje destabilizację największej gospodarki Europy. Ale Niemcy wciąż są najpotężniejszym w Europie gospodarczo i politycznie państwem, Angela Merkel wciąż jest najpopularniejszą polityczką w Niemczech. Gdyby w ostatnich wyborach startowała, zostałaby wybrana na kolejną kadencję. Jak widać, wszystko jest kwestią logistyki – podkreślił poseł Koalicji Obywatelskiej.

Jacek Ozdoba: Sterczewski jak postać z Benny Hilla


Stanowcze stanowisko Koalicji Obywatelskiej skomentował w rozmowie z TVP Info wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Ocenił, że z uwagi na bezpieczeństwo obywateli, politycy nie mogą się zgodzić na przyjmowanie w nieograniczony sposób niezweryfikowanych cudzoziemców.

Wandale zniszczyli pomnik Jana Pawła II. Wyłamali pastorał

Pomnik papieża Jana Pawła II znajdujący się przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim został pomazany farbą. Pod...

zobacz więcej

Wskazał, że statystyki są bezwzględne, a Polska jest krajem, w którym nie było żadnych zamachów terrorystycznych. – Nie ma tego, co działo się podczas sylwestra w Kolonii czy zamachów i mordów na tle rasistowskim i religijnym. My musimy się dziś zastanawiać, jak chronić Europę, a nie wpuszczać w sposób nieograniczony imigrantów – stwierdził.

Ozdoba ocenił, że Sterczewski jest nieodpowiedzialny, bo to on „jak postać z Benny Hilla” biegał po granicy. – Co by było, gdyby ten człowiek biegał z tą torbą, a białoruskie służby uznałyby, że użyją wobec polskiego posła broni? – pytał.

Zobacz także:   Kim są kobiety, które w tym roku przejęły trasę Marszu Niepodległości?

Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy odniósł się również do wypowiedzi Sterczewskiego o tym, że przez budowę muru białoruska opozycja nie ma możliwości uciekać z kraju.

– Kłamie, bo kwestia przyjmowania uchodźców z powodów politycznych jest uregulowana – stwierdził podsumowując, że politycy opozycji wpisują się w narrację Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej