RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rośnie przewaga PiS nad KO. W Sejmie pięć ugrupowań [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie liderem sondaży (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie liderem sondaży (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 39 proc. – wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. To oznacza dużą przewagę nad drugą Koalicją Obywatelską.

Nowy sondaż. PiS walczy o samodzielne rządy, Hołownia nie skończył z Tuskiem

Największym potencjalnym elektoratem dysponuje Prawo i Sprawiedliwość, które jest w stanie osiągnąć wynik gwarantujący samodzielne rządy – wynika z...

zobacz więcej

Z przeprowadzonego na przełomie października i listopada sondażu wynika, że oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych, tyle samo, co w poprzedniej turze badań.

Nowy sondaż do Sejmu


Przewaga PiS nad Koalicją Obywatelską rośnie. Ugrupowanie Donalda Tuska ma 25 proc., to spadek o 1 pkt proc. Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, z wynikiem 12 proc. – bez zmian.

Spadek o 1 pkt. proc. notuje Konfederacja, teraz liczyć na głosy 9 proc. badanych. Bez zmian jest sytuacja Lewicy – 8 proc.

Po 2 proc. badanych (tyle co poprzednio) zadeklarowało poparcie dla Kukiz'15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego. 1 proc. respondentów zamierza głosować na Porozumienie Jarosława Gowina. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 osób w dniach od 29 października do 2 listopada.

Zobacz także: Posłowie KO nie przyszli na głosowanie. Jakie dostaną kary?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej