RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Fogiel: To Donald Tusk odpowiada za dramatyczne obniżenie poziomu debaty

Radosław Fogiel zaznaczył, że Platforma prowokuje hejt negując podstawy demokracji (fot. PAP/Mateusz Marek)
Radosław Fogiel zaznaczył, że Platforma prowokuje hejt negując podstawy demokracji (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

– To Donald Tusk odpowiada za dramatyczne obniżenie poziomu debaty w Polsce; gdyby szef PO chciał się licytować z Jarosławem Kaczyńskim na to, kto przez lata więcej hejtu i pogróżek otrzymał, to Tusk nie miałby szans w tym starciu – ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Wiceminister dostał groźby. „Mam maczetę”

Politycy PO z Donaldem Tuskiem na czele informują o groźbach, jakie otrzymują w sieci. W odpowiedzi na ich doniesienia wiceszef MSWiA Maciej Wąsik...

zobacz więcej

Lider PO Donald Tusk w nagraniu zamieszczonym we wtorek na Twitterze mówił, że zamordowany w 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz miałby dziś 56 lat. I właśnie – jak dodał – w dniu jego urodzin otrzymał list z pogróżkami. Według niego, w Polsce narasta fala nienawiści, za którą odpowiedzialny jest prezes PiS. – Jarosławie Kaczyński, jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny – jako szef obozu władzy i jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa – oświadczył Tusk.

„Adamowicza atakowała Platforma”


– Żal komentować kolejne zaczepki Donalda Tuska, bo on robi wszystko, aby ludzie o nim pamiętali. Posługuje się przy tym nawet pamięcią prezydenta Adamowicza, którego sama Platforma atakowała, kiedy wystawili w kontrze do niego Jarosława Wałęsę – komentuje Fogiel. W opinii wicerzecznika PiS to właśnie Donald Tusk odpowiada za obniżenie poziomu debaty w Polsce. – To Platforma prowokuje hejt, negując podstawy demokracji i kwestionując prawo ugrupowania, które zwyciężyło w wyborach, do pełnienia władzy, i posługując się nienawistnymi działaniami w stylu profilu w mediach społecznościowych »SokuzBuraka« – mówił.

Tusk wspomina Adamowicza i oskarża Kaczyńskiego. Co przemilczał?

Donald Tusk poinformował, że otrzymał list z pogróżkami, podobnie jak kilku innych polityków Platformy Obywatelskiej. W nagraniu zamieszczonym w...

zobacz więcej

– Myślę, że gdyby Jarosław Kaczyński miał się licytować z Donaldem Tuskiem na to, kto przez lata więcej hejtu otrzymał, kto dostaje więcej pogróżek, to Tusk nie miałaby szans w tym starciu – dodał polityk PiS.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany wcześniej w środę przez dziennikarzy w Sejmie o oświadczenie Tuska poinformował, że „od września posłowie PiS dostają takie pogróżki, zatem – dodał – to nie jest jakaś nowość, która dotyczy (tylko) Platformy”.

– Myśmy wszystkie sprawy zgłosili do prokuratury, zgłosiliśmy policji i myślę, że służby się tym zajmują – oświadczył Terlecki.

Zobacz także: Ziobro uderza w Tuska i zapowiada postępowanie. „Żeruje na śmierci”

Do informacji przekazanej przez Tuska odniósł się również minister sprawiedliwości, prokuratur generalny Zbigniew Ziobro. „Zaduszki to dzień, gdy Polacy wspominają zmarłych i oddają im szacunek, a nie żerują na ich śmierci, jak D. Tusk przywołujący śp. P. Adamowicza, by atakować J. Kaczyńskiego. Dość tej szczujni! Trzeba opamiętania! W sprawie listu, o którym mówi, prokuratura wszcznie postępowanie” – napisał na Twitterze szef MS.

Onet analizuje, jak „pokochać polexit”. „Za krytykę rządu odbierać obywatelstwo?”

„PiS w sprawie polexitu nie mówi szczerze o tym, co myśli, co rozważa i co bierze pod uwagę. Bo o polexicie myśli, rozważa go i bierze pod uwagę” –...

zobacz więcej

„Szczyt cynizmu”


W kolejnym wpisie Ziobro nazwał nagranie Tuska „szczytem cynizmu”. „Gdzie był Donald Tusk, kiedy jego polityczny wychowanek Janusz Palikot mówił na wieczorze wyborczym PO: »zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż«?! Kilka miesięcy później próbował tego dokonać członek PO – Ryszard Cyba” – napisał Ziobro. Obraźliwe listy, których autor grozi adresatom śmiercią, otrzymało we wtorek wielu polityków opozycji i dziennikarzy. Wśród nich są m.in. były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski oraz posłowie KO: Dariusz Joński i Paweł Kowal. W związku z groźbami Joński zawiadomił prokuraturę.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej