RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Narodowcy nie mogą iść tradycyjną trasą. Trzaskowski: Tam będzie wydarzenie Kobiet z Mostu

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości (fot. PAP/Leszek Szymański, Attila Husejnow/ LightRocket via Getty Images)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości (fot. PAP/Leszek Szymański, Attila Husejnow/ LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Na tradycyjnej trasie Marszu Niepodległości tym razem zostało zarejestrowane wydarzenie Kobiet z Mostu – oznajmił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej. Jeżeli narodowcy zorganizują marsz niezgodnie z prawem, wtedy wszystko jest w rękach policji – zaznaczył polityk PO. Z kolei lider narodowców Robert Bąkiewicz przypomniał w sieci, że Marsz Niepodległości „jest siłą, bo maszeruje w nim naród, a nie jedna, wąska grupa”.

Działacz opozycji PRL o decyzji Trzaskowskiego: Mam déjà vu z głębokiej komuny

– Jednym z postulatów Solidarności obok walki o wolność słowa i wyrażania uczuć patriotycznych, było prawo do zgromadzeń – mówi portalowi tvp.info...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski zaznaczył, że warszawskie sądy na jego wniosek odrzuciły prośbę o rejestrację Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.

– W związku z tym w tym miejscu zostało zarejestrowane wydarzenie Kobiet z Mostu – oświadczył. Lewicowe aktywistki dostały bowiem zgodę z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy potwierdzającą zgłoszenie ich marszu od ronda Dmowskiego, Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego – czyli dokładnie tą trasą, jaką od lat przemierzał Marsz Niepodległości.

Chodzi o grupę kobiet, które już w 2017 roku próbowały zablokować wydarzenie narodowców siadając na trasie Marszu Niepodległości i usiłując zatrzymać cały pochód.

Zobacz także:   Marsz Niepodległości. Jest decyzja sądu apelacyjnego. „Skandal”

Prezydent Warszawy o „grupie ekstremistycznych chuliganów”


Trzaskowski podkreślił, że na 11 listopada są wnioski o rejestrację wydarzeń w kilku lokalizacjach. – Analizujemy sytuację, gdyż nie chcemy doprowadzić do tego, by takie inicjatywy by ze sobą kolidowały – stwierdził.

Miliony na utrzymanie imigrantów. Opozycja chce, by całość pokrył budżet państwa

Utrzymanie cudzoziemców w ośrodkach Straży Granicznej kosztowało Polaków w ubiegłym roku 380 tys. zł, a w tym już 2,8 mln zł. Do tego dochodzą...

zobacz więcej

Ocenił, że na dzień dzisiejszy „nie ma możliwości przeprowadzenia Marszu Niepodległości w sposób zgodny z prawem”. – Jeżeli narodowcy zorganizują marsz niezgodnie z prawem, wtedy wszystko jest w rękach policji – podkreślił.

Polityk Platformy Obywatelskiej dodał, że odpowiedzialność za święta narodowe powinien wziąć rząd. – Patriotyzm nie jest własnością grupy ekstremistycznej paru chuliganów, tylko nas wszystkich – podkreślił.

Zobacz także:   Pracownik „GW” apeluje ws. Marszu Niepodległości: Przemilczać wszystko poza zamieszkami

Bąkiewicz kontra lider Młodzieży Wszechpolskiej


Marsz Niepodległości już za tydzień, więc w promocję tego wydarzenia włącza się coraz więcej osób. Specjalny filmik zachęcający do udziału w manifestacji nagrał m.in. prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu i radny Zjednoczonej Prawicy Dariusz Matecki.

Posłanka Szymona Hołowni: Marsz Niepodległości przypomina Noc Kryształową

Hanna Gill-Piątek reprezentująca „Polskę 2050” Szymona Hołowni w skandaliczny sposób opisała Marsz Niepodległości. Posłanka opozycji porównała...

zobacz więcej

„Pisowski radny zaprasza w oficjalnym materiale stowarzyszenia Marsz Niepodległości? A niech sobie zaprasza, jak chce, ale co do głowy strzeliło osobom odpowiedzialnym za promocję, żeby umieszczać to na oficjalnym kanale?” – zapytał w sieci Ziemowit Przebitkowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

„Ten sam Matecki będzie pierwszy do upaństwowienia Marszu. Tego chcecie?” – dodał Przebitkowski.

Zobacz także:   Żądają dymisji Trzaskowskiego. Tysiące podpisów w sieci

Na jego wpis zareagował lider stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

„Do młodszych kolegów: Marsz Niepodległości jest siłą, bo maszeruje w nim naród, a nie jedna wąska grupa” – ocenił. „Kiedyś Młodzież Wszechpolska propagowała ideę wszechpolską, łączącą Polaków ponad podziałami, dziś te podziały tylko wzmacnia” – stwierdził Bąkiewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej