RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zamordowali 31-latka, a ciało wyrzucili do Odry. Policja zatrzymała podejrzanych

Policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo 31-latka (fot. Policja)
Policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo 31-latka (fot. Policja)

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabicie 31-latka z Jastrzębia-Zdroju. Do zbrodni doszło blisko miesiąc temu w domu w Szymocicach w powiecie raciborskim; ciało ofiary sprawcy wrzucili do Odry. Zostało znalezione przed kilkoma dniami.

Przemoc w białostockiej szkole. Rodzice boją się o dzieci

Pobicia, złamana ręka, przyduszanie, wyzwiska i inne akty przemocy spowodowały, że rodzice dzieci jednej z białostockich szkół powiedzieli: dość!...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu podejrzanych i aresztowaniu ich przez sąd przekazał w środę rzecznik raciborskiej policji nadkomisarz Mirosław Szymański.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, do zbrodni doszło 11 października w domu jednorodzinnym w Szymocicach. Śledztwo rozpoczęło się 29 października, kiedy rolnik pracujący w polu w okolicach Brzeźnicy powiadomił policję, że w Odrze zauważył ciało mężczyzny.

Zwłoki na brzeg wydobyli strażacy. Do późnego wieczora policjanci ustalali tożsamość mężczyzny. W weekend potwierdzili, że to 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Już ze wstępnych oględzin zwłok wynikało, że mężczyzna został zamordowany.

Raciborscy policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle trwały przesłuchania osób, które mogły być na miejscu lub mieć informacje mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy.

– Efektem wnikliwej pracy było zatrzymanie 31 października mężczyzn związanych z przestępstwem. To 34- i 39-latek. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy, śledczy postawili mężczyznom zarzut zabójstwa – podał nadkom. Szymański.

We wtorek sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował obu podejrzanych. Grozi im dożywocie.

Czytaj także: 15-latek wepchnął Polaka pod tramwaj. W więzieniu spędzi najwyżej rok

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej