RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Müller: Pracujemy nad tarczą antyinflacyjną

Rzecznik rządu Piotr Müller (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Rzecznik rządu Piotr Müller (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Pracujemy w rządzie nad tarczą antyinflacyjną – oznajmił rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewnił, że w przyszłym roku pojawią się rozwiązania w ramach walki z inflacją, które bezpośrednio odczują obywatele. Wyjaśnił, że „to będą programy zarówno sektorowe, jak i być może szersze”.

„Pomoc z tarczy trafia tam, gdzie powinna”. Prezydent z wizytą u przedsiębiorcy

Lechpol jest przykładem, że pomoc ode mnie i polskiego rządu w ramach tarczy antyryzysowej trafiła tam, gdzie powinna; żaden pracownik tej firmy...

zobacz więcej

W środę odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Zdaniem ekonomistów RPP zdecyduje o podniesieniu głównej stop procentowej.

Rzecznik rządu pytany w Radiu Plus, czy byłaby to dobra decyzja, przywołał opinie ekspertów, którzy wskazują, że „to dobry kierunek” działań.

– My jako rząd mamy w rękach instrumenty, które mogą łagodzić skutki inflacji dla osób nią najbardziej dotkniętych – powiedział. – W tej chwili w rządzie pracujemy nad tarczą antyinflacyjną, czyli rozwiązaniami, które by wspomogły grupy, które najbardziej odczują skutki inflacji – dodał.

Müller nie chciał powiedzieć, jakie dokładnie rozwiązania znajdą się w tarczy, zdradził jednak, że będzie tam m.in. wsparcie dla osób, które odczują skutki podwyższonych cen energii.

– W przyszłym roku będą rozwiązania, które bezpośrednio odczują obywatele, jeżeli chodzi o pomoc w walce z inflacją – zapewnił.

– Ale skupiamy się w tej chwili na sektorowych, bo widzimy, w których miejscach te ceny mają największe znaczenie i gdzie ich wzrost jest największy – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
We wtorek wiceminister finansów Piotr Patkowski powiedział w Radiu Plus, że inflacja może sięgnąć 7-8 proc. i może to nastąpić już w tym roku. Według szybkiego szacunku GUS inflacja w październiku wyniosła 6,8 proc. rdr.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej