RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Andrzej Płonczyński nie żyje. Był znany z kultowej sceny w „Misiu”

Zmarł Andrzej Płonczyński (fot. Shutterstock//Martyn Jandula)
Zmarł Andrzej Płonczyński (fot. Shutterstock//Martyn Jandula)

W wieku 85 lat zmarł aktor Andrzej Płonczyński, który znany jest m.in. z kultowej sceny w filmie „Miś”. Informację o śmierci przekazał w mediach społecznościowych Marek Ravski, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Zmarł Andrzej Zaorski, aktor i satyryk. Miał 79 lat

31 października zmarł Andrzej Zaorski, aktor, satyryk, twórca radiowy i telewizyjny. Był współtwórcą słuchowisk i wielu programów telewizyjnych....

zobacz więcej

„Przykro okrutnie. Wielki talent. Zaczynałem śpiewać, a on wiedział, jak zagrać, bo rozumiał w pół słowa wrażliwość. Dziękuję Ci za radość wspólnego przebywania. Żegnaj Przyjacielu. Smutek i żal wielki zostawiłeś” - napisał na Facebooku Marek Ravski, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Płonczyński ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Pracował z największymi gwiazdami estrady nad interpretacją, muzykalnością czy tekstem.

Artysta zasłynął rolą pediatry w filmie „Miś” Stanisława Barei. Zagrał w słynnej scenie na lotnisku, kiedy to tytułowy bohater, Ryszard Ochódzki, podstępem chce kupić bilet do Londynu. Dociera do bileterki bez kolejki i tłumaczy się, że urodził mu się syn. Stojący obok Andrzej Płonczyński oznajmia wtedy, że jest pediatrą i pyta o wagę chłopca. Miś podaje wtedy liczbę, która wprawia lekarza w zakłopotanie.

Andrzej Płonczyński zmarł. Nie zrobiłem zdjęcia czarno białym bo to kolorowy człowiek był. Pełen radości, rozumienia,...

Opublikowany przez Marka Ravskiego Środa, 27 października 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej