RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ziobro uderza w Tuska i zapowiada postępowanie. „Żeruje na śmierci”

Zbigniew Ziobro i Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Obara, Andrzej Lange)
Zbigniew Ziobro i Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Obara, Andrzej Lange)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk zaatakował Jarosława Kaczyńskiego, obwiniając go za groźby, jakie dostają politycy PO. „Szczyt cynizmu!” – skomentował Zbigniew Ziobro i przypomniał, że Tusk nie reagował, gdy jego „wychowanek” Janusz Palikot mówił o „zastrzeleniu i wypatroszeniu Kaczyńskiego”. Jednocześnie minister sprawiedliwości zapowiedział, że ws. ujawnionych przez szefa PO gróźb prokuratura wszczyna postępowanie.

Postawienie Adamowiczowi zarzutów i wykluczenie z partii. To wszystko działo się za rządów PO-PSL

zobacz więcej

Szef Platformy Obywatelskiej ujawnił, że politycy jego partii otrzymują groźby w sieci. W specjalnym nagraniu odczytał fragmenty listu od anonimowego internauty, powiązał to ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i oskarżył lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego o skłócenie Polaków.

„Szczyt cynizmu!” – ocenił na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

„Gdzie był Donald Tusk, kiedy jego polityczny wychowanek Janusz Palikot mówił na wieczorze wyborczym PO: »zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż«?! Kilka miesięcy później próbował tego dokonać członek PO Ryszard Cyba” – dodał Ziobro.

Zobacz także:   Tusk wspomina Adamowicza i oskarża Kaczyńskiego. Co przemilczał?

Zaznaczył, że Zaduszki to dzień, gdy Polacy wspominają zmarłych i oddają im szacunek, „a nie żerują na ich śmierci, jak Donald Tusk przywołujący śp. Pawła Adamowicza, by atakować Jarosława Kaczyńskiego”.

„Dość tej szczujni! Trzeba opamiętania! W sprawie listu, o którym mówi Tusk, prokuratura wszcznie postępowanie” – zapewnił.

„Adamowicz w kajdankach”


Przypomnijmy, że politycy Platformy Obywatelskiej z ogromną sympatią wspominają Pawła Adamowicza. Gdy prezydent Gdańska żył, ich komentarze pod jego adresem były jednak niezwykle ostre.

Schetyna: Adamowicz wybrał kandydowanie przeciwko Platformie Obywatelskiej

– Niemożliwe jest, by kandydatem PO na prezydenta Gdańska był Paweł Adamowicz; podejmuje decyzję bez Platformy Obywatelskiej i musi liczyć się z...

zobacz więcej

Jarosław Wałęsa oceniał, że Adamowicz jest złym prezydentem miasta. Wskazywał, że w związku z „problemami natury prawnej może on zostać zaaresztowany, wyprowadzony z magistratu w kajdankach”. Podkreślał, że istnieje takie „realne niebezpieczeństwo”.

Chociaż politycy PO nie darzyli Adamowicza sympatią, w starciach z PiS–em to jego wskazywali jako godnego poparcia kandydata. Robił to m.in. Sławomir Neumann. Jak wynikała z nagrań ujawnionych przez TVP Info, Neumann – a można wnioskować, że także zarząd PO – zdawali sobie sprawę z wagi zarzutów, jakie ciążyły na nieżyjącym już prezydencie Gdańska.

Zobacz także:   Wałęsa o Adamowiczu: Niech się tłumaczy z walizki z pieniędzmi

– Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – mówił polityk PO w rozmowie z lokalnym działaczem ugrupowania. Nagranie tamtej rozmowy zostało ujawnione  TUTAJ. Neumann zapewniał, że partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problemy z prawem. Warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

– Niemożliwe jest, by kandydatem PO na prezydenta Gdańska był Paweł Adamowicz; podejmuje on decyzje bez Platformy Obywatelskiej i musi liczyć się z polityczną konsekwencją – mówił z kolei w 2018 r. lider PO Grzegorz Schetyna, który nie ukrywał braku sympatii do prezydenta Gdańska.

Palikot nie musi przepraszać Kaczyńskiego za „spreparowanie” afery hazardowej

Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił apelację Jarosława Kaczyńskiego . A to oznacza, że Janusz Palikot nie musi przepraszać Jarosława Kaczyńskiego za...

zobacz więcej

Kto prześwietlał majątek Adamowicza?


Adamowicza chętnie brały również po lupę lewicowo-liberalne media. Ich zdaniem proces bogacenia się gospodarza Gdańska nie był jasny.

„Prześwietlamy majątek Adamowicza” – pisała w tytule „Gazeta Wyborcza", która analizowała m.in. zaskakującą liczbę mieszkań. „Siedem mieszkań Adamowicza, CBA podejrzewa korupcję" – dodawał dziennik. Gazeta donosiła także o „czystkach w PO i zawieszaniu radnych za poparcie komitetu Adamowicza”.

Zobacz także:   Wszystkie media zajmowały się majątkiem Adamowicza, a atakowali go koledzy z PO

„Dzieci prezydenta Gdańska dostały pół miliona na urodziny. Czy sąd w to uwierzy?” – pytała Wirtualna Polska, a „Fakt” informował o „tajemnicach gigantycznej fortuny”. „Platforma nie poprze Adamowicza” – donosił natemat.pl, a gazeta.pl nazywała Gdańsk „małą Sycylią".

„Prezydent Gdańska usłyszał kolejne zarzuty. Miał zataić część swoich oszczędności" - informował TVN24.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej