RAPORT

Wojna na Ukrainie

Metallica wzięła się za edukację. Muzycy uczą, jak odnieść sukces

Metallica gra od ponad 40 lat (fot. Metallica/mat.pras.)
Metallica gra od ponad 40 lat (fot. Metallica/mat.pras.)

Członkowie jednego z najważniejszych zespołów metalowych, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo, udzielają lekcji na temat tworzenia światowych przebojów i... utrzymania zespołu przez cztery dekady. Kurs jest internetowy i odbywa się na platformie edukacyjnej MasterClass.

Wielkie gwiazdy rocka odwołują koncerty. Mają koronawirusa

Bryan Adams i Jon Bon Jovi z powodu potwierdzonych zakażeń koronawirusem w ostatniej chwili odwołali swoje weekendowe koncerty w Ohio i na...

zobacz więcej

Kurs Metalliki składa się z 15 lekcji wideo, trwających po 2 godziny i 45 minut. Zajęcia z przebojowości skupiają się na analizie największych hitów zespołu, takich jak: „Enter sandman” i „Master of Puppets”.
B Muzycy szczegółowo opowiadają o procesie powstawania utworów, od wymyślenia riffów, do zaprezentowania mediom gotowej aranżacji. Tłumaczą też, w jaki sposób przetrwali w branży przez ponad 40 lat.

– Utrzymujemy naszą więź, ponieważ z biegiem czasu wiele się o siebie nauczyliśmy – wyjaśnił Hetfield, wokalista, gitarzysta rytmiczny i współzałożyciel Metalliki.

Członkowie zespołu doradzają uczniom również, jak „stworzyć wyjątkowe i intymne relacje z lojalną rzeszą fanów”. Zajęcia dostępne są na platformie MasterClass, w ramach rocznego członkostwa, za które trzeba zapłacić 180 dolarów (około 720 zł).Założona w 1981 r. przez Hetfielda i Ulricha Metallica sprzedała do tej pory ponad 120 mln albumów na całym świecie. Zespół wydał 10 płyt studyjnych i kilkakrotnie koncertował w Polsce. Po raz ostatni – w sierpniu 2019 r. na Stadionie Narodowym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej