RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gwiazda rocka ma mieć operację kręgosłupa. Rokowania są złe

Ozzy Osbourne (fot. Sergei Bobylev\TASS via Getty Images)
Ozzy Osbourne (fot. Sergei Bobylev\TASS via Getty Images)

Były wokalista zespołu Black Sabbath Ozzy Osbourne wyznał, że spotkał się z chirurgiem, który niebawem ma przeprowadzić operację jego kręgosłupa. Ale ani jemu, ani lekarzowi nie jest do niej spieszno, rokowania nie są bowiem zbyt optymistyczne.

Wielkie gwiazdy rocka odwołują koncerty. Mają koronawirusa

Bryan Adams i Jon Bon Jovi z powodu potwierdzonych zakażeń koronawirusem w ostatniej chwili odwołali swoje weekendowe koncerty w Ohio i na...

zobacz więcej

W trakcie wywiadu na platformie radiowej SiriusXM, Osbourne, który 3 grudnia skończy 73 lata, wyraził wątpliwość, czy kiedykolwiek jeszcze stanie na scenie. W 2019 r. spadł ze schodów w swoim domu (gdy szedł po ciemku do łazienki) i o mało nie roztrzaskał kręgosłupa.

Wtedy wypadły mu metalowe śruby, wprowadzone do jego ciała po wypadku na quadzie w grudniu 2003 r. (wtedy: złamany obojczyk, osiem złamanych żeber, uszkodzone kręgi szyjne; on sam twierdzi, że był w agonii). W wyniku upadku ze schodów muzyk jeszcze tej jesieni ma przejść operację kręgów szyjnych.

– Mam już wyznaczoną datę operacji – wyznał Osbourne. Po czym dodał, że chirurg nie zachęca go do tego zabiegu, bo po nim może być jeszcze gorzej. Ale – jak zaznacza rockman – lekarz, który składał go dwa lata temu, również wspominał, że Ozzy może skończyć na wózku inwalidzkim. A muzyk mimo to chodzi dziś o własnych siłach, choć z niewymownym bólem.

Ozzy już wcześniej w wywiadzie dla „Rolling Stone”, zaprzeczył plotkom, że wróci do macierzystego zespołu Black Sabbath. Grupa ta po raz ostatni wystąpiła 4 lutego 2017 r., kończąc słynną pożegnalną trasę „The End Tour”. I choć w 2020 r. gitarzysta Black Sabbath Tony Iommi mówił o możliwości reaktywacji, Osbourne stwierdził: „To już nie dla mnie”.Poza złamaniami Ozzy'emu doskwierają infekcje skóry wywołane przez gronkowcowca; muzyk zmaga się też z chorobą Parkinsona.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej