RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Martwy pasażer na pokładzie samolotu. Był zakażony koronawirusem

Pasażerowi pozwolono odbyć lot po potwierdzeniu jego pełnego szczepienia (fot. Shutterstock/Ulrike Stein, zdjęcie ilustracyjne)
Pasażerowi pozwolono odbyć lot po potwierdzeniu jego pełnego szczepienia (fot. Shutterstock/Ulrike Stein, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Martwy pasażer został odnaleziony na pokładzie samolotu z Turcji po lądowaniu maszyny w Hamburgu. Sekcja zwłok wykazała infekcję koronawirusem – poinformowały niemieckie media.

Śmierć zakonnicy zakażonej koronawirusem. Jest oficjalne potwierdzenie

Służby wojewody śląskiego potwierdziły oficjalnie, że w szpitalu zmarła jedna z zakażonych koronawirusem sióstr zakonnych ze zgromadzenia...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu, ale media informują o nim dopiero teraz.

„Stan (zmarłego) został dostrzeżony prawdopodobnie dopiero po lądowaniu. Był to 51–letni mężczyzna ze Szlezwika–Holsztynu, zakażony koronawirusem” – informuje portal Merkur.

Samolot tureckich linii lotniczych Pegasus Airlines przyleciał ze Stambułu 25 października. Stewardessy zwróciły uwagę na mężczyznę dopiero gdy pozostali pasażerowie opuszczali samolot.

„Wtedy było już za późno na pomoc. Pasażer najprawdopodobniej zmarł podczas podróży, był zakażony koronawirusem” – dowiedział się portal, powołując się na ustalenia śledczych.

Niepokojący wzrost zakażeń. Prof. Gut o czwartej fali i przywracaniu szpitali tymczasowych

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił, że rząd zarekomenduje ponowne otwarcie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. – W skali kraju...

zobacz więcej

Merkur dotarł do oświadczenia Pegasus Airlines, w którym poinformowano: „Pasażerowi pozwolono odbyć lot ze Stambułu do Hamburga po potwierdzeniu jego pełnego szczepienia, w pełnej zgodzie z przepisami dotyczącymi COVID–19 obowiązującymi między Niemcami a Turcją”. Linie lotnicze złożyły kondolencje rodzinie pasażera oraz obiecały współpracę z władzami w dalszym dochodzeniu.

Początkowo śledczy brali pod uwagę możliwość, że mężczyzna mógł zostać wniesiony na pokład już martwy.

Według dziennika „Hamburger Abendblatt” trwa ustalanie, w jaki sposób mężczyzna dostał się na pokład mimo infekcji. Hamburska policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pasażera, mające wykluczyć ewentualne przestępstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej