RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Atak na granicy. Migranci rzucali kamieniami, Białorusini przerwali łączność [WIDEO]

Niebezpieczne zdarzenie na granicy (fot. Forum/Michal Kosc)
Niebezpieczne zdarzenie na granicy (fot. Forum/Michal Kosc)

Najnowsze

Popularne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Bobrówki na Podlasiu. Grupa około 50 osób rzucała kamieniami w polskich funkcjonariuszy i próbowała zniszczyć ogrodzenie z drutu kolczastego. Jak informuje nas rzecznik podlaskiej policji, w czasie tego ataku nie działała ani telefonia komórkowa, ani łączność radiowa.

Nielegalna imigracja. Bułgaria wysyła wojsko na granicę z Turcją

Na granicę Bułgarii z Turcją skierowano 350 wojskowych, którzy mają walczyć z nielegalną migracją – poinformował w wywiadzie telewizyjnym minister...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek tuż po północy.

– Grupa kilkudziesięciu osób, około 50, szarpała za ogrodzenie i rzucała w stronę polskich funkcjonariuszy kamieniami – mówi portalowi tvp.info rzecznik KWP w Białymstoku Tomasz Krupa.

Nie wiadomo, czy wśród atakujących byli sami migranci, czy też białoruscy funkcjonariusze. Na miejscu było czterech żołnierzy Wojska Polskiego.

Po krótkim czasie na miejsce przybyło kilkudziesięciu policjantów, by pomóc w ochronie granicy.

Atak na granicy: napastnicy uciekli


– Skończyło się tym, że uszkodzony został samochód Straży Granicznej. Na szczęście żaden funkcjonariusz nie odniósł obrażeń – mówi rzecznik dodając, że kamienie trafiały policjantów w kaski.

Po krótkim czasie napastnicy po stronie białoruskiej na widok polskich sił zapakowali się na wojskowe ciężarówki i uciekli w głąb lasu.

– W trakcie interwencji nie działała ani telefonia komórkowa, ani łączność radiowa. Wszystko wskazuje na to, że zakłócenia wywołała strona białoruska – wskazuje Krupa.

Migrantom nie udało się sforsować granicy. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 29 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej