RAPORT

Pogarda

Wzrost dynamiki zakażeń. „Szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony”

Szpital tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Szpital tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zastrzegł jednak, że nie jest jeszcze wyznaczona data, kiedy to nastąpi.

Rekord zakażeń w czwartej fali COVID-19. Niedzielski ujawnił dane

Minionej doby odnotowano rekordową liczbę zakażeń w czwartej fali epidemii COVID-19 w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Dynamika zakażeń rośnie, może nieco wolniej niż tydzień bądź dwa tygodnie temu. Cały czas jednak mamy do czynienia ze wzrostem zakażeń – wskazał szef resortu zdrowia w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie News. Minister dodał, że tempo wzrostu liczby zakażeń koronawirusa podczas czwartej fali może być szybsze, niż się tego spodziewano. – Na pewno przekroczymy barierę 10 tys. zakażeń i myślę, że jest to perspektywa dwóch tygodni, kiedy ta średnia liczba zakażeń będzie wynosiła 10 tys. – powiedział Niedzielski. – Jest to zdecydowanie szybszy przyrost niż spodziewaliśmy się mniej więcej na początku września. Wtedy oczekiwaliśmy, że takie wielkości będą raczej pod koniec listopada – zaznaczył.

Adam Niedzielski został też zapytany, czy szpital na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony. – Mamy już przetrenowane procedury poszerzania bazy łóżkowej. (Szpital) na Stadionie Narodowym na pewno będzie w jakiejś perspektywie, wcale nie tak długiej, uruchomiony – odpowiedział szef resortu zdrowia.

Jak dodał, nie jest jeszcze wyznaczona data, kiedy to nastąpi. Na uwagę, że mówiąc takie słowa automatycznie kasuje wszystkie imprezy, które są tam zaplanowane, odparł, że „są rzeczy ważniejsze”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Szpital na Stadionie Narodowym był pierwszym szpitalem tymczasowym budowanym w Polsce w czasie pandemii COVID-19, filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pod koniec maja opuścił go ostatni pacjent. Szef KPRM Michał Dworczyk informował wówczas o zawieszeniu działalności szpitala. W sumie pomoc w szpitalu otrzymało ponad 1,8 tys. pacjentów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej