RAPORT

Pogarda

Morawiecki: Mieliśmy rację przestrzegając przed Nord Stream 2

Najnowsze

Popularne

Dzisiaj Gazociąg Jamalski mógłby już służyć do przesyłu gazu na zachód Europy. Dlaczego nie służy? Dlatego, że Rosja wykorzystuje gazociągi jako element szantażu, nacisku i dyktatu cenowego; doświadczamy tego dzisiaj w całej Europie Zachodniej i całej Unii Europejskiej – powiedział w Glasgow premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Sprawiedliwa transformacja musi brać pod uwagę moment startu

Sprawiedliwa transformacja musi brać pod uwagę moment startu i to, że społeczeństwa zachodnie przez 200 lat, właściwie nie patrząc na skutki dla...

zobacz więcej

W poniedziałek po południu premier przybył do Glasgow na szczyt klimatyczny COP26. Podczas spotkania głów państw i szefów rządów ma poruszyć m.in. kwestie związane z solidarnością, sprawiedliwą transformacją, tanią energią i czystym środowiskiem.

– Widzimy wyraźnie że to, co Rosja zaplanowała, jest niestety realizowane. To taka gorzka satysfakcja, którą mamy dzisiaj my w Polsce, którą ja mam dzisiaj – że mieliśmy rację przestrzegając przed Nord Stream 2 – powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami.

– Niestety dzisiaj ten gazociąg staje się faktem, ale raz jeszcze warto podkreślić, że przecież ten dyktat cenowy nie jest konieczny. Że gazociągi przez Polskę, przez Ukrainę cały czas są dostępne, tylko niestety nie są wypełnione – powiedział szef polskiego rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej