RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Czterech „kurierów” i 470 imigrantów. Raport z granicy

Patrol Straży Granicznej (fot. 	PAP/Darek Delmanowicz)
Patrol Straży Granicznej (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Czterech kolejnych tzw. kurierów podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. Zatrzymani kierowcy, to obywatele Polski, Jordanii, Wietnamu i Ukrainy; łącznie przewozili dziesięć osób. W tym samym czasie odnotowano 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Ilu żołnierzy jest przy granicy z Białorusią? Szef MON podał liczbę

Na granicy polsko-białoruskiej służbę pełni ponad 9 tys. żołnierzy – poinformował w niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. „Straż...

zobacz więcej

Jak poinformowała w poniedziałek rano Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, do zatrzymań doszło podczas kontroli w Sobolewie, Stadnikach, Szczytach-Dzięciołowie i Bielsku Podlaskim.

„Kurierzy” z imigrantami zatrzymani


W Sobolewie policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa, w którym polski kierowca przewoził trzech obywateli Afganistanu. W Stadnikach funkcjonariusze skontrolowali kierowcę auta marki kia; okazało się, że Jordańczyk przewoził dwóch obywateli Turcji. W miejscowości Szczyty-Dzięciołowo zatrzymany został do kontroli volkswagen, którego kierowca, obywatel Wietnamu, przewoził dwóch mężczyzn pochodzących z Kurdystanu. Trzech kolejnych Kurdów przewoził Ukrainiec – kierowca toyoty zatrzymany w Bielsku Podlaskim.

– Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju i zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowcy zostali zatrzymani za pomoc imigrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy, a ich samochody zabezpieczono na parkingu dowodów rzeczowych – dodała Zaborowska.

Nowe dane Straży Granicznej


Z kolei Straż Graniczna przekazała, że wczoraj cudzoziemcy podjęli 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Polską. „Wobec 87 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski” – podkreślono w komunikacie opublikowanym na Twitterze SG. Od sierpnia zanotowano ponad 28,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Zobacz także: Były dziennikarz „GW” zatrzymany. Razem z żoną przemycali migrantów z Iraku

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej