RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Komentarze po słowach Bodnara. „Nie po drodze mu z polską racją stanu i intelektem”

Najnowsze

Popularne

Nie milkną echa skandalicznych słów Adama Bodnara. Były rzecznik praw obywatelskich, odbierając nagrodę przyznaną przez Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich porównał Polskę do dzikiego zwierzęcia, którego Niemcy – jako mentor – mają oswajać. – Ostatnio dużo czasu w debacie publicznej poświęcamy różnego rodzajów marszom. Gdyby odbywał się marsz zdrady Polski to z pewnością w pierwszym jego rzędzie mógłby iść pan Bodnar, niosąc sztandar głupoty – powiedział w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info Łukasz Mejza.

Polacy oswojonymi zwierzętami Niemiec? Wystąpienie Bodnara w całości

Odbierając w Niemczech nagrodę przyznaną przez Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich (Deutsch-Polnische Gesellschaft Bundesverband e.V.)...

zobacz więcej

Co takiego mówił Bodnar? O tym piszemy TUTAJ.

Do słów byłego rzecznika praw obywatelskich odnieśli się goście programu „Minęła 20.”. Robert Telus stwierdził, że wypowiedź Bodnara doskonale wpisuje się w proniemiecki ton reprezentowany przez przedstawicieli Platformy Obywatelskiej.

– Pamiętamy wypowiedzi Donalda Tuska, który bardzo mocno chwalił Niemcy i mówił, że liczy na to, że zrobią porządek w Polsce. Pamiętamy jak z zachwytem nad Niemcami piał Radosław Sikorski, a także słowa wiceprezydenta Gdańska, który odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej zrzucał na Polaków – mówił poseł PiS.

Dosadniej wypowiedź Bodnara skomentował Mejza. – Ostatnio dużo czasu w debacie publicznej poświęcamy różnego rodzajów marszom. Gdyby odbywał się marsz zdrady Polski to z pewnością w pierwszym jego rzędzie mógłby iść pan Bodnar, niosąc sztandar głupoty – powiedział wiceminister sportu.

Słowa Bodnara nazwał „wyjątkowo szkodliwymi, które nigdy nie powinny mieć miejsca”.

– Jeśli pan Bodnar chce się z czymś oswajać to w pierwszej kolejności niech oswoi się z polską racją stanu, polskim interesem i własnym intelektem. Widać, że mu z tym nie po drodze – dodał Mejza.

– Rozumiem, że możemy się różnić, mieć inne poglądy, ale nigdy nie powinniśmy wystawiać Polsce takiego świadectwa. Jeszcze bardziej bulwersujące jest to, że te słowa wypowiada osoba, która była rzecznikiem praw obywatelskich. On faktycznie pełnił funkcję RPO, ale ten skrót trzeba rozwinąć jako rzecznika Platformy Obywatelskiej – spuentował.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej