RAPORT

Pogarda

Hiszpania. Mężczyzna zginął podczas gonitwy z bykami

Tradycyjne gonitwy z bykami odbywały się w rejonie Walencji (fot.  Evrim Aydin/Anadolu Agency/Getty Images)
Tradycyjne gonitwy z bykami odbywały się w rejonie Walencji (fot. Evrim Aydin/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

55-letni mężczyzna poniósł śmierć podczas odbywających się w gminie Onda, na wschodzie Hiszpanii, gonitw z bykami. W trakcie podobnej imprezy, organizowanej w pobliskim miasteczku La Pobla de Farnals, ranne zostały dwie osoby.

Sezon gonitw z bykami. Przybywa rannych

Sześć osób zostało rannych w sobotę w ósmej i ostatniej gonitwie z bykami w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Odbywały się one w ramach fiesty ku...

zobacz więcej

Jak poinformowały w niedzielę służby sanitarne wspólnoty autonomicznej Walencji, na terenie której doszło do trzech tragicznych zdarzeń, poszkodowani brali udział w popularnych w tym regionie kraju gonitwach z bykami, tzw. bous al carrer.

Wyjaśniły, że zgon 55-letniego mężczyzny nastąpił w rezultacie uderzenia go przez byka, który rogiem przebił lewe udo uczestnika gonitwy.

Według regionalnych służb medycznych mężczyzna zmarł pomimo szybko zorganizowanej operacji chirurgicznej. Dodały one, że poszkodowany nie tylko stracił dużo krwi po uszkodzeniu tętnicy, ale również podczas tragicznego zdarzenia doznał poważnych obrażeń głowy.

Śmierć uczestnika gonitwy nie była jedynym tragicznym zdarzeniem podczas organizowanych w sobotę w regionie Walencji gonitw z bykami. Jak ustalił dziennik „Las Provincias”, do dwóch innych wypadków doszło w położonym 50 km od Ondy miasteczku La Pobla de Farnals.Gazeta ustaliła, że 36-letni Hiszpan został zraniony przez byka rogiem w nogę, z powodu czego musiał przejść operację i zostać na dłużej w lokalnym szpitalu.

Drugim poszkodowanym jest 25-letni obywatel Ekwadoru, który podczas gonitwy upadł na ziemię i stracił przytomność. W niedzielę służby medyczne regionu Walencji podały, że został on wypisany ze szpitala.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej