RAPORT

Pogarda

Rośnie fala nielegalnych imigrantów. Nowe statystyki Straży Granicznej

Najnowsze

Popularne

W sobotę strażnicy graniczni zanotowali 727 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 4 nielegalnych imigrantów – poinformowała Straż Graniczna. Dzień wcześniej odnotowano 511 takich prób.

Przemytnik ludzi z Syrii próbował potrącić policjanta. Szokująca decyzja sądu [WIDEO]

Prokuratura w Hajnówce odwoła się od decyzji miejscowego sądu, który nie zgodził się na tymczasowy areszt dla 33-letniego Syryjczyka podejrzanego o...

zobacz więcej

Zatrzymano czterech obywateli Iraku. „Wobec 51 osób zostały wydane postanowienie o opuszczeniu Polski. Pozostałym próbom zapobiegliśmy” — podała w niedzielę rano na Twitterze Straż Graniczna.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 28 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 16,4 tys. w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Przedstawiciele rządu wskazują, że migranci są przywożeni na wschodnią granicę UE przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter „wojny hybrydowej”. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej