RAPORT

Pogarda

Przesłanie abp. Guzdka do żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących granicy z Białorusią

Abp Guzdek zapewnił o modlitwie w intencji żołnierzy (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Abp Guzdek zapewnił o modlitwie w intencji żołnierzy (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

„Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany imigrantom” – napisał abp Józef Guzdek, metropolita białostocki i administrator apostolski Ordynariatu Polowego. Abp Guzdek zapewnił o modlitwie w intencji żołnierzy i funkcjonariuszy oraz ich rodzin.

Policjanci z Podlasia zatrzymali ośmiu „kurierów” przewożących migrantów

Funkcjonariusze podlaskiej policji tylko w piątek zatrzymali ośmiu „kurierów”, którzy przewozili w sumie 59 nielegalnych migrantów.

zobacz więcej

Abp Guzdek wyraził wdzięczność żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji, pełniących służbę w strefie objętej stanem wyjątkowym, wywołanym kryzysem migracyjnym. Podkreślił, że „sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta”. Metropolita białostocki zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami mierzą się żołnierze i funkcjonariusze każdego dnia. „Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” – napisał.

Zobacz także: „Halloween to zagrożenie dla polskiej kultury. Ma korzenie satanistyczne”

Administrator apostolski Ordynariatu Polowego wyraził wdzięczność „za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczpospolitej”. Podkreślił, że wraz z księżmi kapelanami będzie modlił się w intencji żołnierzy, funkcjonariuszy oraz ich rodzin. „Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu” – napisał abp Guzdek.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, abp Guzdek zachęcił do modlitwy w intencji zmarłych z rodzin żołnierzy i funkcjonariuszy, a także poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy pełnili służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa. „Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę. Niech Wam Bóg błogosławi w służbie pełnionej dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa” – napisał arcybiskup.

Przesłanie zostało umieszczone na stronie internetowej Ordynariatu Polowego oraz przesłane do kapelanów pełniących posługę duszpasterską w kraju i na misjach pokojowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej