RAPORT

Prorosyjska era Tuska

To on wydał decyzję ws. Marszu Niepodległości. Kim jest sędzia Robert Obrębski?

Robert Obrębski (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Robert Obrębski (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Sąd Apelacyjny przychylił się do odwołania warszawskiego ratusza i utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody ws. rejestracji Marszu Niepodległości 11 listopada. Kim jest sędzia, który zablokował organizację tego zgromadzenia?

Marsz Niepodległości. Jest decyzja sądu apelacyjnego. „Skandal”

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody o rejestracji wydarzenia cyklicznego Marsz Niepodległości. – Uważamy to za...

zobacz więcej

W piątek Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. – Jeśli narodowcy zgromadzą się 11.11, będzie to zgromadzenie nielegalne – skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Marsz Niepodległości się odbędzie; po wyroku sądu okręgowego zgłosiliśmy inne zgromadzenie – powiedział szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Robert Obrębski. Kim jest?


Jak poinformował serwis wpolityce.pl, decyzję o zablokowaniu marszu podjął sędzia Robert Obrębski (z Sądu Apelacyjnego w Warszawie).

Jak czytamy, Obrębski nie jest członkiem żadnego z upolitycznionych stowarzyszeń sędziowskich, lecz „aktywnie wspiera niektóre akcje zbuntowanego środowiska sędziowskiego”.
Marsz Niepodległości odbywa się co roku 11 listopada (fot. A.Guz/Getty Images Poland/Getty Images)
Marsz Niepodległości odbywa się co roku 11 listopada (fot. A.Guz/Getty Images Poland/Getty Images)

Sędzia zablokował Marsz Niepodległości. Wcześniej składał skargę przeciw Polsce

Sędzia Andrzej Sterkowicz uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego zgromadzenia Marsz Niepodległości. „To ten sam sędzia,...

zobacz więcej

Sędzia Obrębski – przypomina serwis – stawał w obronie sędziego Marka Safjana oraz podpisał listę sędziów, którzy domagają się pełnego wykonania postanowień TSUE.

„Jego podpis widnieje także na liście, które Forum Współpracy Sędziów przesłało w ubiegłym roku do OBWE i w którym atakowano tzw. wybory kopertowe. Składał też gratulacje dla sędziego Piotra Hofmańskiego, gdy ten został sędzią Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze” – zaznaczono.

Robert Obrębski, o czym informowały media, uchylił wyrok sądu niższej instancji, który oddalał powództwo kilkudziesięciu sędziów przeciw redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi.

„Robert Obrębski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie – był w składzie rozpoznającym apelację w sprawie o zamieszczenie sprostowania wytoczonej przez 38 krakowskich sędziów „Gazecie Polskiej”. Chodziło o wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, w którym powiedział on, że w krakowskim sadzie działa „grupa przestępcza”. Sąd uchylił wyrok sądu I instancji uznając za błędne jego ustalenie, że skoro wywiad był przez premiera autoryzowany, to nie można żądać sprostowania od gazety” – pisał o sędzim serwis oko.press.

O sędzim było też głośno w 2017 roku. Wówczas orzekał w składzie sędziowskim, który skierował do Sądu Najwyższego pytanie prawne, czy może oceniać kwestie obsady fotela prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej