RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prognoza pogody IMGW na sobotę: Pogodnie, ale wietrznie

Do niedzieli ma być pogodnie w całym kraju (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Do niedzieli ma być pogodnie w całym kraju (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Do niedzieli ma być pogodnie w całym kraju. Początek listopada zapowiada się pochmurny i deszczowy, ale nie wszędzie.

Piątek z babim latem. Jaki weekend? [PROGNOZA]

W piątek do końca dnia będzie pogodnie i stosunkowo ciepło. Jak przekazał Jakub Gawron, synoptyk IMGW, w ciągu dnia termometry wskażą od 13 do 19...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jak powiedział Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś – jak na koniec października – będzie ciepło, jednak w niektórych regionach z powodu silnego wiatru temperatura odczuwalna może być niższa.

„W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 13-16°C na północy do 17-19°C stopni na południu. Odczucie termiczne może być nieco modyfikowane przez umiarkowany i dość silny wiatr, a w drugiej części dnia – porywisty” – zaznaczył Jakub Gawron.

Synoptyk IMGW powiedział, że najsilniejsze podmuchy wiatru wystąpią na południowym zachodzie. „W rejonach podgórskich Sudetów, w Kotlinie Kłodzkiej i na południu Opolszczyzny porywy wiatru mogą sięgać do 70 km/h, natomiast wysoko w Sudetach – do 110 km/h” – mówił. Wiatr ma ustąpić w niedzielę.

We Wszystkich Świętych popada


Jak poinformował Jakub Gawron, we Wszystkich Świętych od północnego zachodu do centrum zacznie napływać front atmosferyczny. „Obszar występowania opadów będzie zawężony do strefy Pomorza Zachodniego, części Pomorza Wschodniego, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i zachodniej połowy województwa dolnośląskiego” – mówił Jakub Gawron.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w Zaduszki front atmosferyczny obejmie niemal cały kraj poza krańcami wschodnimi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej