RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nowy Jork: Adwokat księcia Andrzeja zwraca się do sądu o odrzucenie pozwu o napastowanie

Adwokat brytyjskiego księcia Andrzeja zwrócił się do federalnego sądu w Nowym Jorku o oddalenie pozwu (fot. Dan Kitwood/Getty Images)
Adwokat brytyjskiego księcia Andrzeja zwrócił się do federalnego sądu w Nowym Jorku o oddalenie pozwu (fot. Dan Kitwood/Getty Images)

Adwokat brytyjskiego księcia Andrzeja zwrócił się do federalnego sądu w Nowym Jorku o oddalenie pozwu Virginii Giuffre, która twierdzi, że była seksualnie napastowana przez księcia, kiedy miała 17 lat. W złożonym wniosku adwokat utrzymuje, że książę Andrzej nigdy nie dopuścił się wobec niej takich czynów.

Walka z pedofilią. Komisja wystąpiła o dokumentację do sądów lekarskich

O informacje oraz dokumentację do okręgowych sądów lekarzy, pielęgniarek i położnych – w ramach diagnozy zjawiska wykorzystania seksualnego w...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Adwokat księcia, Andrew Brettier, sugeruje we wniosku, że Giuffre mogła być ofiarą seksualnej napaści ze strony nieżyjącego już finansisty Jeffrey'a Epsteina. Był on znanym i popularnym bywalcem imprez organizowanych przez nowojorską „śmietankę” towarzyską i posiadał rozległe grono wpływowych znajomych.

Brettier nazwał oskarżenia Giuffre „fałszywymi” i podkreślił, że pozew powinien być oddalony w całości, jeśli prawnicy powódki nie dostarczą nowych faktów i dowodów na jego poparcie.

Prawnik zarzucił ponadto Giuffre, że „oskarżając członka najsłynniejszej na świecie rodziny królewskiej, wywołała sensację w mediach społecznościowych i prasie brukowej”. „Sensacje i pomówienia zwyciężyły nad prawdą” – podkreślił.

Giuffre twierdzi w swym pozwie z sierpnia br., że w 2001 r. książę Andrzej wielokrotnie napastował ją seksualnie przy okazji różnych imprez towarzyskich na Florydzie i w innych miejscach.

Książę konsekwentnie temu zaprzecza i utrzymuje, że nigdy nie łączyły go z Giuffre intymne relacje.

Zobacz także: Seksafera z udziałem brytyjskiego księcia. Jego prawnicy dostaną ważny dokument

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej