RAPORT

Wojna na Ukrainie

Piątek z babim latem. Jaki weekend? [PROGNOZA]

Jaka pogoda czeka nas w weekend? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Jaka pogoda czeka nas w weekend? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W piątek do końca dnia będzie pogodnie i stosunkowo ciepło. Jak przekazał Jakub Gawron, synoptyk IMGW, w ciągu dnia termometry wskażą od 13 do 19 stopni Celsjusza. W nocy, za sprawą wiatru fenowego, w rejonach podgórskich możliwe jest nawet 10 stopni. Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Powrót babiego lata? W piątek i sobotę słonecznie i ciepło, ale nie wszędzie [PROGNOZA]

Nad Europą wschodnią, częściowo centralną i południową dominuje wyż z centrum nad Ukrainą – informuje IMGW. Pozostały obszar kontynentu znajduje...

zobacz więcej

Polska jest pod wpływem wyżu z centrum nad Rumunią, który będzie wpływał na pogodę w naszym kraju do końca tygodnia – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

– W piątek będzie na terenie całego kraju pogodnie i całkiem ciepło. Spodziewamy się od 13-15 stopni Celsjusza na północy do 17-19 stopni na południu kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich Sudetów okresami porywisty. Najsilniej zawieje w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie w porywach może osiągać do 70 km/godz. Taka pogoda powinna utrzymać się do niedzieli – prognozuje Gawron.

Jaka temperatura w nocy?


W nocy także będzie pogodnie. Lokalnie mogą utworzyć się krótkotrwałe mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Z powodu braku chmur temperatura szybko się obniży do 1 stopnia na południu i 6-8 stopni w centrum oraz nad morzem. W obszarach podgórskich na Podkarpaciu, w Kotlinie Kłodzkiej i podgórskich rejonach województwa opolskiego, gdzie będzie wiał wiatr fenowy, termometry mogą wskazać 7-10 stopni. W całym kraju wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w Kotlinie Kłodzkiej i na południu Opolszczyzny może osiągać do 70 km/godz.

W sobotę i niedzielę będzie przeważnie słonecznie. Umiarkowane zachmurzenie tylko na północnym zachodzie i zachodzie. Nie będzie padać. Miejscami, szczególnie na południu kraju, w nocy i nad ranem możliwe mgły. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni na północy do 18 stopni na południu. W niedzielę na Dolnym Śląsku nawet 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W obszarach górskich może powiać silniej, w porywach do 60-70 km/godz. W poniedziałek najwięcej słońca na wschodzie kraju, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże. Z zachodu ku centrum przemieszczać się będą przelotne opady deszczu. Noc najchłodniejsza będzie na Podhalu, tam około 1 stopnia, na pozostałym obszarze od 5 do 10 st. C. W dzień najcieplej w centrum i na południu, 15-17 stopni, najchłodniej natomiast na północnym zachodzie, około 13 stopni. Chwilami dość silny i porywisty wiatr (w porywach do 65 km/godz.) będzie obniżał temperaturę odczuwalną.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Wtorek pochmurny i deszczowy na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie mogą wystąpić miejscami intensywne opady deszczu, na zachodzie pogodnie. W nocy temperatura minimalna od 4 stopni na północnym wschodzie do 9 stopni na południu. W dzień na termometrach maksymalnie od 8-10 stopni na wschodzie do 13 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Nieco silniejszy nad morzem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej