RAPORT

Wojna na Ukrainie

Za covidową pożyczkę kupił kartę Pokemona. Grożą mu lata za kratkami

Z otrzymanych pieniędzy ponad 57 tys. dolarów przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty (fot. Shutterstock/Vadym Zoria)
Z otrzymanych pieniędzy ponad 57 tys. dolarów przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty (fot. Shutterstock/Vadym Zoria)

Mieszkaniec Georgii otrzymał pożyczkę jako pomoc w związku z pandemią koronawirusa, ale z otrzymanych pieniędzy ponad 57 tys. dolarów przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty Pokemon. Teraz grozi mu do 20 lat więzienia – podało ABC News.

Pacjent nr 1 oskarżony o wywołanie epidemii. Jest wyrok sądu

Prokuratura we Włoszech umorzyła śledztwo w sprawie tzw. pacjenta numer 1, czyli pierwszej osoby, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem na...

zobacz więcej

31–latek z miasta Dublin w Georgii składając wniosek o pożyczkę na walkę z COVID-19 poinformował, że jest właścicielem firmy oferującej „usługi rozrywkowe”.

Skłamał jednak m.in. na temat liczby zatrudnionych przez siebie osób i rocznych przychodów firmy. Przyznano mu 85 tys. dolarów, z czego 57 789 przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty do popularnej gry.

Jak przekazał w oświadczeniu p.o. prokuratora w południowym dystrykcie Georgii David Estes, przedsiębiorca przyznał się do postawionego mu zarzutu oszustwa. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej