RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Katowice. Pożar w lokomotywowni. Utrudnienia na kolei [WIDEO]

Pożar objął połowę dachu dwukondygnacyjnego budynku (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Pożar objął połowę dachu dwukondygnacyjnego budynku (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Pożar nieużytkowanego budynku pomiędzy dwiema halami nieczynnej lokomotywowni wybuchł w piątek rano w Katowicach – poinformowały służby kryzysowe wojewody. Z tego powodu wstrzymano ruch pociągów na głównym szlaku kolejowym Katowice – Chorzów Batory.

49-latka znęcała się nad trzema psami i chomikiem

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 49–letnią kobietę podejrzaną o znęcanie się nad trzema psami i chomikiem – powiedziała rzeczniczka...

zobacz więcej

Jak podało w piątek rano działające w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, zgłoszenie o pożarze wpłynęło ok. godz. 6.30. Pożar objął połowę dachu dwukondygnacyjnego budynku pomiędzy halami nieczynnej lokomotywowni w rejonie ul. Racioborskiej.

„Z uwagi na pożar wstrzymano ruch pociągów na szlaku Katowice – Chorzów Batory. Akcja gaśnicza w toku” – napisano w opublikowanym przed godz. 8. raporcie WCZK.

Szlak kolejowy Katowice – Chorzów Batory to część kluczowych w ruchu regionalnym linii kolejowych z Katowic do Gliwic i Bytomia, a także odcinek międzynarodowej magistrali kolejowej E30 w Polsce przebiegającej m.in. przez Wrocław, Katowice, Kraków i Rzeszów.

Koleje Śląskie w piątek rano informowały na swojej stronie o odwołanych pociągach na relacjach pomiędzy Katowicami i Gliwicami oraz Bytomiem. Część składów utknęła na szlaku – w Chorzowie Batorym lub w Rudzie Śląskiej Chebziu. Nie było informacji o komunikacji zastępczej. Katowicka lokomotywownia to efektowny, choć nieużytkowany w ostatnich latach obiekt. Składa się z dwóch przylegających do głównej linii kolejowej hal wachlarzowych z obrotnicami, połączonych dwukondygnacyjnym budynkiem. W ostatnich latach miłośnicy zabytków i kolei zabiegali o objęcie kompleksu ochroną prawną i zachowanie go.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej