RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Migranci schowali się w kukurydzy. Ledwo uciekli przed kombajnem [WIDEO]

Pobiegli schować się na nastęnym polu (fot. YouTube/Bielskeu)
Pobiegli schować się na nastęnym polu (fot. YouTube/Bielskeu)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie siemiatyckim na Podlasiu. W polu kukurydzy, które koszono kombajnem, schowała się grupa nielegalnych migrantów.

Ukarać Łukaszenkę za przemyt ludzi. „Polska oczekuje od partnerów unijnych wsparcia”

W sensie praktycznym Polska radzi sobie na granicy z Białorusią, natomiast oczekuje od partnerów unijnych wsparcia przy ukaraniu reżimu Alaksandra...

zobacz więcej

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak rolnik kombajnem kosi pole kukurydzy. W pewnym momencie kilkadziesiąt metrów przed pojazdem z pola wybiegła grupa osób, nielegalnych migrantów wraz z dziećmi.

Jak podaje serwis bielsk.eu, grupa cudzoziemców ukrywała się w polu kukurydzy w oczekiwaniu na kuriera, który samochodem miał przetransportować ich w kierunku Niemiec.

– Strach pomyśleć, co by było, gdyby z jakiegoś powodu nie zdążyli wybiec, np. spaliby w śpiworach – komentuje czytelnik serwisu, który przesłał nagranie. – Rolnik z kabiny kombajnu ma niewielkie szanse, by ich zauważyć w porę i zatrzymać maszynę – dodał.

Serwis zauważa, że pola często koszone są również nocą.Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ok. 27 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej