RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przemytnik jechał samochodem wypakowanym torbami z marihuaną po dach

Celnicy byli ciekawi, co takiego ważnego wiezie Szwajcar, że ma zapchany cały samochód (fot. zoll.de)
Celnicy byli ciekawi, co takiego ważnego wiezie Szwajcar, że ma zapchany cały samochód (fot. zoll.de)

Wyjątkową bezczelnością i pewnością siebie wykazał się 54-letni Szwajcar, który wjechał do Niemiec samochodem zapakowanym aż pod dach workami z marihuaną. Po zatrzymaniu długo trzymał fason przekonując, że jego konopie są wolne od THC. Stracił pewność, kiedy celnicy pokazali mu wyniki testów roślin.

Próbował przemycić przez granicę ludzkie włosy

Przemyt prawie 5 kg włosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia. Ten niecodzienny towar próbował przewieźć...

zobacz więcej

Niemieccy celnicy z Singen podczas patrolu drogowego zauważyli na drodze z samochód niemal cały wyładowany jakimiś workami. Postanowili sprawdzić auto na szwajcarskich blachach. Kiedy tylko celnicy podeszli do tego auta byli w szoku. Z pakunków wystawały wielkie pąki marihuany.

54-letni kierowca bez cienia zdenerwowania zaczął wyjaśniać celnikom, że wiezie ze Szwajcarii konopie wolne od substancji psychoaktywnych. Rośliny były przeznaczone do celów medycznych.

Testy pąków z wierzchu wskazały, że mężczyzna mówi prawdę. Jednak celnicy sięgnęli głębiej do worków. Testy tych roślin nie pozostawały już żadnych wątpliwości.

Większość ładunku było pełnowartościową marihuaną z wysoką zawartością THC. Wynik testera potwierdził dodatkowo czworonogi ekspert od wyniuchiwania narkotyków.

Próbowali przemycić heroinę w kolczykach z Afryki

Pomysłowość przemytników narkotyków nie zna granic. Tym razem, celnicy z lotniska we Frankfurcie odkryli 211 gramów heroiny w kolczykach,...

zobacz więcej

Celnicy wyładowali z samochodu 11 worków, w których ukryta była zakazana marihuana. Funkcjonariusze wycenili swój „łup” na ponad pół miliona euro.

Przeciwko 54-latkowi wszczęto postępowanie karne za naruszenie ustawy o narkotykach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Śledczy będą teraz ustalać, gdzie kupił „trawkę” oraz kto miał być jej odbiorcą.

Worki zawierały bardzo duże pąki marihuany, co może świadczyć o jej dobrej jakości (fot. zoll.de)
Worki zawierały bardzo duże pąki marihuany, co może świadczyć o jej dobrej jakości (fot. zoll.de)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej