RAPORT

Pogarda

Propaganda u Trzaskowskiego jak u komunisty Urbana? Internauci ostro

Jerzy Urban i Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski, Attila Husejnow/SOPA Images/ LightRocket via Getty Images)
Jerzy Urban i Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski, Attila Husejnow/SOPA Images/ LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Może jakaś współpraca nad memami »Tygodnika NIE«?”, „Oficjalny profil miasta stołecznego zachowuje się niczym SokzBuraka” – piszą internauci. Powód? Zamiast przypomnieć o zmianie czasu, władze Warszawy postanowiły zażartować z prezesa PiS. „To jest bardziej trafne” – odpowiadają użytkownicy sieci, dodając zdjęcia Sławomira Nowaka – posła PO, który od lat kojarzy im się z drogimi zegarkami.

Czym w warszawskim ratuszu zajmuje się twórca Sokuzburaka? Jest odpowiedź

Warszawski ratusz nie chciał odpowiedzieć na pytanie portalu tvp.info, czy Mariusz Kozak-Zagozda, twórca hejterskiego SokuZburaka, jest zatrudniony...

zobacz więcej

We wtorek Jarosław Kaczyński wystąpił na konferencji prasowej. Lewicowi dziennikarze nie byli zainteresowani kwestią obrony polskich granic RP i wojną hybrydową, jaką Unii Europejskiej wypowiedział białoruski reżim. Skupili się na zegarku lidera PiS, który miał być odwrotnie założony.

„W sobotę zmiana czasu z letniego na zimowy” – napisano teraz na oficjalnym profilu władz Warszawy. „Pamiętajcie przekręcić zegarki” – dodali urzędnicy Rafała Trzaskowskiego, publikując zdjęcie ręki prezesa PiS.

To nic nowego, bo ostatnio do atakowania Prawa i Sprawiedliwości wykorzystywano m.in. oficjalne  profile Europejskiej Partii Ludowej (frakcji w PE, na czele której stoi Donald Tusk).

Zobacz także:   „Żenada, gimbaza, SokzBuraka”. Partia Tuska w PE atakuje Morawieckiego

„Żenujące... Oficjalny profil miasta stołecznego zachowuje się niczym SokzBuraka” – piszą internauci przypominający, że za hejterskim profilem stał zdaniem mediów  człowiek blisko współpracujący z politykami Platformy Obywatelskiej i zatrudniony w stołecznym ratuszu. SokzBuraka atakował przedstawicieli rządu fake newsami – oskarżając nawet posłanki PiS o aborcję, której nigdy nie przeprowadziły.

„Może jakaś współpraca nad memami z »Tygodnikiem NIE«” – czytamy pod wpisem warszawskich urzędników. Internauci nawiązują tym samym do „twórczości” gazety Jerzego Urbana – jednego z głównych autorów propagandy i cenzury reżimu PRL rządzonego przez komunistów.

„Miasto nie powinno się bawić w takie rzeczy, słabe to” – piszą internauci.

Wielu z nich odnosi się również do polityka, który z zegarkami kojarzy im się znacznie bardziej, niż Jarosław Kaczyński.

Powstańcy odpowiadają Trzaskowskiemu ws. Marszu Niepodległości. „Też byśmy poszli!”

Rafał Trzaskowski i sympatyzujący z nim powstańcy chcą zablokować Marsz Niepodległości. – To już tradycja; (…) gdy przychodzi Święto...

zobacz więcej

„Po polsku pisze się »przestawiać zegarki«. Przekręty na zegarki, mieszkania i samochody, to robił niejaki Sławek Nowak” – oceniają, przypominając bliskiego współpracownika Donalda Tuska.

Zobacz także:   Czy twórca SokuzBuraka pracuje w stołecznym ratuszu? Mamy odpowiedź

Pod postem władz Warszawy pojawiły się również grafiki Nowaka z zegarkiem, którego zapomniał on wpisać do swojego oświadczenia majątkowego, za co stracił stanowisko w rządzie. Przypomnijmy, że Nowak dostał  17 prokuratorskich zarzutów dotyczących m.in. korupcji.

„Miasto Stołeczne Warszawa, tym razem macie ode mnie minusa. Zachowajmy poziom wypowiedzi. Bądźmy smaczni, a nie niesmaczni” – apelują.

Są jednak i tacy, którym mem władz miasta przypadł do gustu. Jak zaznaczają, wspierają akcje „jeb** PiS”, a żarty na tym poziomie uważają za uzasadnione. „Doskonale, dziękuje! Zrobiliście mi dzień” – podkreśliła jedna z internautek.

„Dobry memik z rana, od razu kawusia lepiej smakuje” – brzmi kolejny z wpisów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej