RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kolejni kurierzy przewożący nielegalnych imigrantów zatrzymani

Zatrzymani to obywatele Rumunii, Gruzji, Niemiec, Ukrainy i Polski (fot. tt/@Straz_Graniczna)
Zatrzymani to obywatele Rumunii, Gruzji, Niemiec, Ukrainy i Polski (fot. tt/@Straz_Graniczna)

10 kolejnych osób podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. To obywatele Rumunii, Gruzji, Niemiec, Ukrainy i Polski; łącznie przewozili 53 osoby.

Przemycili pontonami przez Bug ponad 762 tys. paczek papierosów

Lubelskie „pezety” Prokuratury Krajowej oskarżyły 19 członków dwóch gangów o przemyt z Ukrainy przez Bug ponad 762 tys. paczek papierosów. Obie...

zobacz więcej

Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji, do zatrzymań kurierów doszło w Klejnikach, Pasiecznikach, Adamowie, Daszach, Hajnówce, Tonkielach i Głębokim Brodzie.

W Klejnikach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla, w którym obywatel Rumunii przewoził siedmioro Irakijczyków. W Pasiecznikach policjanci zatrzymali mazdę.

Okazało się, że kierowca – obywatel Gruzji przewozi czterech Turków. W Adamowie policjanci zatrzymali busa; trzech obywateli Niemiec przewoziło w nim 23 Irakijczyków.

W Daszach Ukrainiec wiózł w aucie marki mazda siedmiu Irakijczyków. W Hajnówce została zatrzymana dwójka obywateli Polski, którzy w nissanie przewozili dwóch obywateli Iraku. W Tonkielach policjanci zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która w peugeocie przewoziła pięciu Irakijczyków. W Głębokim Brodzie policjanci zatrzymali toyotę, w której Niemiec przewoził pięciu obywateli Iraku.

„Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych” – podała policja.

Jak wynika z jej statystyk, od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, zatrzymała w Podlaskiem 180 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane osoby przewoziły 770 nielegalnych imigrantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej