RAPORT

Pogarda

Zawyją syreny alarmowe. Absurdalny powód

Rafał Trzaskowski (fot. Aleksander Kalka/NurPhoto/Getty Images)
Rafał Trzaskowski (fot. Aleksander Kalka/NurPhoto/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że 29 października w południe w stolicy zabrzmią syreny alarmowe. Ma być to forma walki ze zmianami klimatu. Miejscy aktywiści są zaskoczeni. Podkreślają, że ze zmianami klimatu należy walczyć tworząc nowe buspasy, ścieżki rowerowe, zielone place i rozbudowując sieci tramwajowe. „Co da włączenie syren?” – pytają. Ich zdaniem zamiast happeningami, samorządy powinny się zająć realną pracą.

Powstańcy odpowiadają Trzaskowskiemu ws. Marszu Niepodległości. „Też byśmy poszli!”

Rafał Trzaskowski i sympatyzujący z nim powstańcy chcą zablokować Marsz Niepodległości. – To już tradycja; (…) gdy przychodzi Święto...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski poinformował o inicjatywie w mediach społecznościowych. Polityk zaapelował w materiale wideo o natychmiastowe działania w celu ratowania klimatu. Aby rozbudzić w polskim społeczeństwie „świadomość klimatyczną”, w najbliższy piątek w stolicy (oraz innych miastach w Polsce) zabrzmią syreny.

– Kryzys klimatyczny to nie tylko teoria – przekonuje na nagraniu prezydent Warszawy. – To udowodniony naukowo fakt i śmiertelne zagrożenie. Dlatego czas włączyć „Alarm dla klimatu”. Warszawa dołącza do akcji społecznej zorganizowanej przez portal gazeta.pl oraz Koalicję Klimatyczną – mówi Trzaskowski.

Zobacz także:   Publiczne pieniądze warszawiaków na walkę z PiS. Trzaskowski znów zaszalał

Do akcji dołączają kolejne miasta, w których rządzą politycy Platformy Obywatelskiej – między innymi Gdańsk i Łódź.

„Pensje samorządowców wystrzelą w górę”. Warszawa na czele

Nawet o ponad 60 proc. mogą od listopada wzrosnąć pensje samorządowców. Największe podwyżki dotyczą prezydenta Warszawy i marszałków największych...

zobacz więcej

„To jest aż niemożliwe. Nie potrafią od 10 lat podłączyć komunalnych do sieci c.o., ale syreny zawyją. Kompletna klęska walki ze smogiem, a tu się lansuje, bo syreny uruchomi bohater” – skomentował w sieci warszawski radny PiS Cezary Wąsik.

„To już jest kpina z mieszkańców albo pewność siebie, że co nie zrobi, to będzie super” – dodał.

„Czy w związku z tym przestanie pan robić dobrze deweloperom, którzy betonują miasto?” – zapytał znany miejski aktywista Jan Śpiewak.

Zobacz także:   Sędzia zablokował Marsz Niepodległości. Wcześniej składał skargę przeciw Polsce

Jedna z internautek zacytowała z kolei doniesienia mediów o tym, że „w Warszawie za prezydentury Trzaskowskiego wycięto ok. 9 tys. drzew, a to tak, jakby z miasta wycięto las o powierzchni niemal 6 ha”. „Nie ma chwili do stracenia. Dobre, ma pan poczucie humoru” – zwróciła się do Trzaskowskiego.

Zaapelowała, by zamiast niezrozumiałych akcji ograniczyć „betonozę w Warszawie”. „W modernizację placu Szembeka dzielnica władowała prawie 30 mln zł. Ale nikt nie chce z niego korzystać” – zaznaczyła.

Inny z miejskich aktywistów, Jan Mencwel, zwrócił się do Trzaskowskiego z pytaniem, „kiedy w Warszawie pojawi się realna polityka proklimatyczna”. „Symboli było już dużo. Teraz pora zmieniać miasto, które póki co jest mega emitentem m. in. poprzez mocny i stałe rosnący udział ruchu aut” – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej